Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Yunuseli'de asfalt bekleyen sokak! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Yunuseli Mahallesi, 6. Asmalı Sokak uzun süredir asfalt bekliyor.

Bursa Yunuseli'de asfalt bekleyen sokak! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Yunuseli Mahallesi, 6. Asmalı Sokak'ta asfalt olmadığından çevre sakinleri ve mahalleli zor anlar yaşıyor.

Yolun çakıllarla kaplı olması, sürücülerin kaza yapmasına sebebiyet veriyor.

Yağmur ve kar yağdığında, mahallenin çamur içinde kaldığını belirten vatandaşlar, yıllardır asfalt sorununun çözülmemesinden şikâyet ediyor.

Çocukların çakıllar yüzünden dışarıda oyun oynayamadıklarını ve sürücülerin kaza yaptığını söyleyen mahalle sakinleri, "Senelerdir bu mahallede ve bu sokakta oturuyoruz. Bizden daha eski oturanlar da var. Ama gelin görün ki burada 30 senedir asfalt yok. Güçlükle bu gördüğünüz çakılı döktürebildik. Hiç kimse bu mahalleyle ve sokakla ilgilenmiyor. Çocuklarımız oyun oynamak için kapının önüne indiğinde, en ufak bir düşmesinde büyük zarar görüyorlar. Her yer çakıl çünkü. Kaç defa kazaya şahit olduk, buraya asfalt dökülmesi için can kaybı mı yaşanması gerek?" ifadelerine yer verdi.

MUHTAR MAHALLEYLE İLGİLENMİYOR İDDİASI

Muhtarın seçim döneminde birçok vaatte bulunduğunu ama seçimden sonra mahalleyle ilgilenmediğini dile getiren vatandaşlar, "Çevrede molozlar var ve aylardır muhtara kaldırması için ricada bulunuyoruz ama bu sorunla ilgilenmedi. Hem kötü bir görüntü oluşturuyor hem de toz problemi oluyor. Çakılı bile zorla döktürdük bu yola. Asfalt için de ilgileneceğini söyledi, hala daha sonuç yok. Evlerimiz su alıyor ve rutubet oluyor. Neden biz evlerimizde rahatça oturamıyoruz. Sürücüler için daha büyük zorluk oluyor. Asfalt için başvuruda bulunduk. Bir ara geldiler ama dikkatsizlikleri yüzünden bizim söylediğimiz yere değil, çıkmaz sokağa döktüler. Artık Yunuseli'yle de ilgilensinler. Burada da insanlar yaşıyor" şeklinde konuştu.

Mahalleli asfalt için yetkililerden yardım bekliyor.

Öte yandan Osmangazi Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Burası kadastroda ve imar planında yol değil, parsel içinde oluşmuş bir yer. O yüzden çalışma yapılamıyor" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!