Bursa Yıldırım yeni mahalle konaklarına kavuşuyor

Bursa Yıldırım Belediyesi, toplumun bütün kesimlerine hizmet veren mahalle konaklarının sayısını artırıyor. 

Bursa Yıldırım yeni mahalle konaklarına kavuşuyor

Yıldırım Belediyesi, her mahalleye modern mahalle konaklarını kazandırmaya devam ediyor. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalan muhtarlık binasının yerine Eğitim Mahallesi'nde yeni mahalle konağının inşaatı tamamlandı.

Toplam inşaat alanı 262,50 metrekare olan mahalle konağında muhtarlık, acil müdahale odası, muayene odası, emzirme odası ve çok amaçlı oda bulunuyor. Yapımı yüzde 40 seviyesine ulaşan Selçukbey Mahalle Konağı ise 450 metrekarelik alanda yer alıyor. Merkezin içerisinde 4 adet muayene odası, 1 adet laboratuvar ve muhtarlık yer alacak.

Mahalle konaklarının ilçenin gelişiminde önemli katkılar sağlayacağını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşüm çalışmalarının merkezinde mahalle kültürünün yaşatılması olduğunu belirterek, "Mahallerimizi canlı organizmalar haline getirmek için adımlar atıyoruz. Bizim kültürümüzde mahalle birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın simgesi. Biz mahalle kültürünü yaşatacak ve canlandıracak bir planlama yapıyoruz. Mahalle konağı olmayan mahallelerimize de modern ve çok fonksiyonlu bir hizmet birimi kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!