Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Yıldırım'da Tarih ve Medeniyet sohbetleri

Kültür sanat etkinlikleriyle ilçenin sosyal yaşamına değer katan Bursa Yıldırım Belediyesi, pandemi döneminde gerçekleştirdiği online programlarla vatandaşlara ulaşıyor.

Bursa Yıldırım'da Tarih ve Medeniyet sohbetleri

Mart ayından bu yana etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle sanatsal ve kültürel etkinliklerin tedbirler çerçevesinde kısıtlanması sonrası gerçekleştirdiği online yayınlarla vatandaşlara ulaşmayı sürdüren Yıldırım Belediyesi, Tarih ve Medeniyet Sohbetleri programında alanında uzman konukları ile izleyicilere yeni ufuklar açıyor.

Gerçekleştirilen programlarda Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Savaş Şafak Barkçin ile 'Kaybolan Medeniyet Dilimiz ve Tarihe Bütünlüklü Bakmak Nedir?' konuları üzerine sohbet gerçekleştirilirken ve Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Okan Yeşilot ile 'Azerbaycan Türk Tarihi ve Karabağ Meselesi' konuları üzerine önemli değerlendirmeler yapıldı.

Akademisyen ve yazar Prof. Dr. Mim Kemal Öke'nin konuk olduğu programda 'Osmanlı'dan Günümüze Akdeniz' konusu ele alınırken, Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sabri Küçükaşçı ile 'Hazreti Muhammed'in (SAV) Medine'ye Hicreti ve Medine İkliminin İnşa Süreci' hakkında önemli bilgiler gün yüzüne çıkarıldı

. İki haftada bir Pazar günleri gerçekleşen Tarih ve Medeniyet Sohbetleri programının bir sonraki konuğu yazar İbrahim Paşalı olacak.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!