Bursa Yıldırım'da kadınların eserleri görücüye çıktı

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) Yıl Sonu Sergisi düzenlenen törenle açıldı. El emeği göz nuru eserler sergiye katılan ilçe sakinlerinin büyük beğenisini kazandı.

Bursa Yıldırım'da kadınların eserleri görücüye çıktı

Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Yıldırım Halk Eğitim Müdürü Ali Celal Elmas, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, muhtarlar, YIL-MEK öğretmen ve kursiyerleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kadının içinde bulunmadığı hiçbir kültürel, sosyal hatta hiçbir siyasal faaliyetin başarılı olamayacağını belirtti.

HİZMETİN MERKEZİNDE KADINLAR

Yıldırım Belediyesi'nde bütün hizmetlerin merkezine kadınları koyduklarını ve bu amaçla da Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nü kurduklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Geriye dönüp baktığımda nüfusumuzun yarısını oluşturan, diğer yarısını da eğiten kadınlarımız ile ilgili çok güzel hizmetler yapmışız. Mesela Kanser Erken Tarama, Teşhis Merkezi'mize (KETEM) gelen 40 bin kadınımız tamamen ücretsiz olarak bu hizmetimizden istifade etti. Kadınlarımızla ilgili Yıldırım'da bugüne kadar 5 tane Kadın Eğitim ve Spor Merkezi açtık. On binlerce kadınımız da bu spor merkezlerimizden yararlanmaya devam ediyor. Bu yıl 2 tane daha açmayı planlıyoruz. Düzenlediğimiz kültür turlarıyla 15 bine yakın kadınımızı kültür şehirlerine götürdük. Tüm bu hizmetlere baktığımız zaman insana dokunan, çok daha iyi bir dayanışma toplumu olmak için kadınlarımızı hizmetin merkezine aldığımız faaliyetler" diye konuştu.

AİLE DOSTU YILDIRIM

Yıldırım'a yeni bir elbise biçerek ilçeye yeni bir imar düzeni kazandırdıklarını anımsatan Başkan Edebali, "Yıldırım'ı geleceğe hazırlıyoruz. Yıldırım'a, sular vadisi, spor kompleksleri, gençlik merkezleri, meydanlar, tematik parklar, mahalle konakları gibi yeni vizyon projeler kazandırıyoruz. Bu hizmetlerin amacı da yine insana dokunmaktır. Bunun için Yıldırım Belediyesi'nin kültürel ve sosyal faaliyetlerini çok çok önemsiyoruz. 2014 yılından bugüne kadar Meslek Edindirme Kurslarımız ile eğitim verdiğimiz kişi sayısı 50 bini geçti. Sadece bu yıl 13 bin 180 kadınımıza 85 branşta eğitim verildi. Artık Yıldırım Belediyesi'nin Meslek Edindirme Kursları Yıldırım'ın sınırlarını aştı. Bursa'nın değişik bölgelerinde, Ördekli Kültür Merkezi'nde, Kent Meydanı'nda, otellerde sergilerimizi açıyoruz. Yıldırım'da sanat harikalarının nasıl oluşturulduğunu da oradaki vatandaşlarımızla müşahede ediyoruz. Kursiyerlerimizin ürünlerini pazarlamak, tanıtmak ve satışı için Yıldırım Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurduk. Çıtayı çok yükselttik, daha da arttıracağız. Yıldırım ilçemiz için birçok hedefimiz var. Yıldırım'ın hakettiği birçok güzel ifade var. Benim ise Yıldırım'a en çok yakıştırdığım ifade, Yıldırım aile dostu bir şehir ve bu da kadınların sayesinde" şeklinde konuştu.       

YILDIRIMIN MAKUS TALİHİ DEĞİŞİYOR

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, Yıldırım'ın geleceğinin çok güzel olacağını belirterek, "Yıldırım'ın kadınları Yıldırım'a şekil veren kadınlardır. Yıldırım Belediye Başkanımızın arkasındaki kadın gücünü görüyorum ve onu gönülden kutluyorum. Başkanımızın çok güzel hayalleri, projeleri var. Bunları uygulamaya geçirecek arkasında çok güçlü siyasi bir destek var. Engellemek isteyenlerde ama var. Ama güç ve akıl bu engellemek isteyenlerin üstesinden gelecek. Çünkü inanç herşeyin önünde gelir ve ben bu inancı sayın belediye başkanımızda görüyorum" ifadelerini kullandı.

SANAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, Yıldırım'da her zamanki gibi güzel işlere imza atıldığını belirterek, "Güzel sanat eserlerini ortaya çıkaran kursiyerleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu sergi aracılığıyla ilçenin kalkınmasında önemli bir rol oynayan kursiyerleri ve desteklerini esirgemeyen Başkan İsmail Hakkı Edebali'ye teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından sergi açılışını gerçekleştiren Başkan Edebali, sergideki sanat eserlerini inceleyerek kursiyerler ve aileleri ile sohbet etti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!