Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Yıldırım'da ihtiyaç sahipleri ücretsiz giyinebilecek (ÖZEL HABER)

Cumhuriyet Halk Partisi Yıldırım İlçe Başkanlığı, başlattıkları yardımlaşma projesiyle, siyasi görüş ve etnik köken farklarını gözetmeksizin ihtiyaç sahibi kim varsa ulaşmayı hedefliyor. CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı binasının üst katında toplanan kıyafetler ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz şekilde gelip almasını bekliyor.

Bursa Yıldırım'da ihtiyaç sahipleri ücretsiz giyinebilecek (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı binasında oluşturulan mağazada, ikinci el kıyafetlerin yanı sıra mağazaların ihraç fazlası olan hiç kullanılmamış kıyafetler de var. İhtiyaç sahiplerinin, günlük giysilerden pijamaya, bebek kıyafetlerinden abiyeye kadar ne isterlerse bulabilecekleri bu güzel projeyi hayata geçiren CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, "Projemizde, kadın kollarımızın büyük emeği var, ihtiyaç sahipleri gelip buradan bedenlerine, taleplerine ve zevklerine göre istediklerini alıp gidebilir" dedi.

"BİZ BU ÇALIŞMAYI PARTİ AYIRIMI YAPMADAN, İHTİYAÇ SAHİBİ KİM VARSA ONA ULAŞMAK İÇİN YAPIYORUZ"

"Yardımlaşma ve dayanışma hayatı kolaylatırıp güzelleştirir" diyen CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, "Pandemi süreci bizlere yardımlaşmanın ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Sürecin başlangıcından itibaren Yıldırım İlçe Başkanlığı olarak başlattığımız erzak yardımlarından sonra bu yardımları biraz daha genişleterek, kadın kollarımızın da ciddi emeğiyle birlikte yolumuza giysi yardımıyla devam etmek istedik. Yıldırım, Bursa'da en çok yoksulun, işçinin, dar gelirlinin yaşadığı bir bölge. Bu dayanışmayla yaşamı nasıl kolaylaştırıp güzel kılacağımızı göstermek istedik. Bu projeyi daha da büyüteceğiz. Yıldırım'da dayanışmanın örneğini ortaya koymak istiyoruz. Biz bu çalışmayı parti ayrımı yapmadan, ihtiyaç sahibi kim varsa ona ulaşmak için yapıyoruz. İhtiyaç sahipleri gelip buradan bedenlerine, taleplerine ve zevklerine göre istediklerini alıp giebilir. Kadın kollarımızın ciddi bir emeğiyle burayı oluşturduk" sözleriyle tüm ihtiyaç sahiplerini buraya davet etti.

"İHTİYAÇ SAHİBİ HERKESİ YILDIRIM İLÇE BİNAMIZA BEKLİYORUZ"

Yıldırım İlçe Kadın Kolu Başkanı Nigar Bölüker, "Geldiğimiz günden beri çalışıyoruz. Vatandaşlara bir şekilde ulaşmak istedik. Siyasi görüş ve etnik köken ayrımı yapmadan ihtiyaç sahibi herkesi buraya davet ediyoruz, herkesi Yıldırım CHP ilçe binamıza bekliyoruz. Bu proje kadın kollarındaki arkadaşlarımızın da fikirleriyle ortaya çıktı. Eşyaları toplarken baktık ki çok fazla giyilmeyen eşyalar var. Biz de bunları toplayıp bir mağaza oluşturmaya karar verdik. Kullanmadıkları giysileri buraya getirip bağışlayacak vatandaşlardan tek ricamız kıyafetlerin yıkanmış olması. Burada ikinci el ürünlerin yanı sıra mağazalarımızın stoklarında kalmış, etiketi üzerinde, ihraç fazlası ürünler de var. Biz bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!