Bursa Yıldırım Belediyesi'nden ücretsiz hasta nakli

Sağlık Hizmetleri kapsamında Yıldırım'lılara ücretsiz Hasta Nakil Hizmeti veren Yıldırım Belediyesi, özel donanımlı ambulanslarla son 6 ayda 741 hastanın sağlık kuruluşlarına naklini sağladı.

Bursa Yıldırım Belediyesi'nden ücretsiz hasta nakli

Nisan ayından bu yana hizmet veren Yıldırım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Hasta Nakil Ambulansı, özellikle ihtiyaç sahibi olan, acil müdahale gerektirmeyen, yatağa bağımlı vatandaşları evlerinden randevu aldıkları sağlık kuruluşuna, taburcu olanları ise; sağlık kuruluşundan evlerine ücretsiz bir şekilde naklini sağlıyor.

Hasta nakil hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi'ni aramaları yeterli oluyor. Ancak müdürlük yetkilileri vatandaşları, acil müdahale gerektiren durumlarda "Hasta Nakil Ambulansı"nı değil 112 Acil Servis'i aramaları gerektiği konusunda uyarıyor.

İHTİYACI KARŞILAYAN HİZMET

Hasta nakil ambulansı ile şehirdeki ciddi bir ihtiyacı daha karşıladıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Sosyal Belediyecilik anlayışımızla, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı Hasta Nakil Ambulansımız Nisan ayından itibaren 741 vatandaşımıza hizmet verdi. Özellikle bakıma muhtaç hastalarımız ve nakil problemi yaşayan vatandaşlarımızın yararlanacağı bu hizmetimizle birlikte bölgemizdeki ciddi bir ihtiyacı daha karşıladığımızı düşünüyorum. Nakil ambulansımızın şehrimize ve bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!