Bursa'ya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba tarafından Nilüfer ilçesi Odunluk mahallesinde yaptırılan Havva Aslanoba Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde sona yaklaşıldı.

Bursa'ya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Bursa, bir eğitim kurumuna kavuşuyor. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren öğrenci alınması planlanan okulun, eğitim binasının yanı sıra Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu ile Uygulama Oteli de 6 ay içinde hizmete hazır hale getirilecek. Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile birlikte yapılmakta olan okul pansiyon ve uygulama oteli inşaatlarını gezen Hayırsever İşadamı Nihat Aslanoba, tüm imkanların seferber edilerek eğitim binası ile pansiyon ve uygulama otelinin önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına yetiştirileceğini söyledi. Bursa'nın turizm alanında çok ciddi bir atılım içinde olduğunu ifade eden Atilla Gülsar, halen faaliyette olan otel sayısının iki yıl içinde iki katına çıkacağını ve bunun doğal sonucu olarak yetişmiş eleman ihtiyacının önümüzdeki yıllarda daha çok artacağını söyledi.
Turizm alanının bir hizmet alanı olduğunu ve bu alanda çalışacak personelinin çok iyi eğitim alması gerektiğini belirten Gülsar, "Hizmet sektörünün kendi içinde özel şartları var. Turizm üretildiği anda tüketilen ve hassasiyetin üst düzeyde olması gereken bir hizmet alanıdır. Sektörde çalışan personelin bu şartlara uygun yetiştirilmesi gerekiyor. Bu alanda çalışacak en iyi personelin Otelcilik ve Turizm Meslek Liselerinden yetişeceğine inanıyorum. Bu anlamda Hayırsever İşadamımız Nihat Aslanoba'nın Türkiye'ye örnek bir proje ile eğitime katkı sağlıyor. Bursa için son derece önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum" dedi.
Gülsar, ziyaret sonunda İşadamı Aslanoba'ya ilkokul diplomasının aslı ve lise dönemlerini yansıtan bir fotoğraf hediye etti. Hediyeler karşısında duygulanan İşadamı Aslanoba, lisede okuduğu yıllarda 'Bir gün zengin olursam okul yapıp Milli Eğitime bağışlamak isterim" yönünde hayaller kurduğunu ve bunun gerçekleşmesinden de son derece mutlu olduğunu belirtti.

Bursa'ya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Bursa'ya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Sevdaluk 17. bölüm fragmanı izle 30 Nisan 2014 Beni kalbine gömsünler Süleyman - Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm full izle Paşa Gönlüm 1. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Paşa Gönlüm 1. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014 Gölgedekiler 2. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Gölgedekiler 2. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014 Aramızda Kalsın 29. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Aramızda Kalsın 29. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014 Pis Yedili dizisi bitti mi? Kardeş Payı 9. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Kardeş Payı 9. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014 Ötesiz İnsanlar 23. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Ötesiz İnsanlar 23. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 81. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 81. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014