Bursa'ya Olimpiyat müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2016 Rio ve 2020 Tokyo Oyunları'na özel sporcu yetiştirmek için merkezi Ankara olmak üzere 12 kentte Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi kuruyor

Bursa'ya Olimpiyat müjdesi

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2016 Rio ve 2020 Tokyo Olimpiyatları'na hazırlık kapsamında önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Bakanlık, 12 kentte Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezleri'ni faaliyete sokacak.

EYLEM PLANI HAZIRLANDI
Rio-2016 ve Tokyo-2020 eylem planı kapsamında, spor altyapısını büyük oranda tamamlamış kentlerde olimpiyatlara sporcu yetiştirme merkezi kurulması kararlaştırıldı. Bu merkezlerin kurulması için Almanya'nın Köln ve ABD'nin Colorado kentleri ile Japonya'nın başkenti Tokyo'daki olimpiyat enstitüleri incelendi. Spora yatkınlık ve hangi branşlara eğilimin daha fazla olduğu tespit edilmesi sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bugün 12 kenti 'spor kenti' ilan edecek. Ankara'nın merkez olarak belirlendiği proje kapsamında, İstanbul, İzmir, Trabzon, Konya, Erzurum, Mersin, Antalya, Samsun, Bursa, Kayseri ve Şanlıurfa da olimpiyatlara farklı branşlarda sporcu yetiştiren iller olacak. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!