Bursa'ya kar ne zaman yağacak?

Bursa'da Salı ve Çarşamba günü yoğun kar yağışının beklendiği bildirildi.

Bursa'ya kar ne zaman yağacak?

İŞTE DETAYLI HAVA DURUMU...

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Pazartesi günü karla karışık yağmurun beklendiği Bursa, Salı ve Çarşamba günü yoğun kar yağışının etkisi altına girecek. -3 dereceye kadar düşmesi beklenen hava sıcaklığı, Perşembe günü -7'leri göreceği öğrenildi.

BUGÜN VE YARIN BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Yağmurlu (11)

Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli (6)

İzmir: Parçalı ve az bulutlu (16)

Adana: Az bulutlu ve açık (17)

Antalya: Az bulutlu ve açık (19)

Samsun: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı Yağmurlu (12)

Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (-11)

Van: Parçalı ve az bulutlu, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli (-1)

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu (6)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Parçalı, zamanla bölgenin doğusunun çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin Yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

İÇ Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçecek. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Ankara ve Eskişehir çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Erzincan ve Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!