Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'ya Ali Babacan'dan ödül

Bursa, Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) düzenlediği yarışmada sigortalılık bilincinin artırılması çalışmalarında Türkiye'nin en iyi ili seçildi. Ankara'da düzenlenen törende ödülü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın elinden alan Başkan Recep Altepe, DASK tarafından Bursa'ya güvenli hayat parkı armağan edileceğini söyledi.

Bursa'ya Ali Babacan'dan ödül

Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun zorunlu deprem sigortalı konutların sayısını artırmak ve deprem güvenceli hayatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği 'Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor Yarışması'nın ödül töreni, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da katılımıyla Ankara'da yapıldı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Hazine Müsteşar Yardımcısı Burhanettin Aktaş ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Fuat Oktay'ın dereceye giren illere plaketlerini sunduğu törende, illerin vali ve belediye
başkanları ile afet ve acil durum müdürleri de hazır bulundu.
Yarışmanın 2011 yılı sonuçlarına göre, en iyi zorunlu deprem sigortası teşvik kampanyasını yürüten il Bursa oldu. Yarışmada en yüksek sigortalılık oranını Bolu, en yüksek oranda poliçe artışını da Hakkari illeri sağladı. Yüzde 46'lık oranla birinci olan Bolu'yu yüzde 42'lik oranla Yalova, yüzde 40'lık oranla da Düzce izledi. En yüksek oranda poliçe artışında ise Hakkari'yi Van ve Muş illeri takip etti.

BAŞARININ KARŞILIĞI: GÜVENLİ HAYAT PARKI
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, aldıkları birincilik ödülünün kendilerini gururlandırdığını belirterek, sağlanan başarının belediye olarak doğal afetlere karşı yaptıkları çalışmaların ve hazırlıkların tescili olduğunu ifade etti. Afetlere karşı konulamayacağını fakat alınacak tedbirlerle maddi ve manevi kayıpların minimize edilebileceğini söyleyen Başkan Altepe, "Türkiye bir deprem bölgesi. Umulmadık zamanda karşımıza çıkabilecek bir felaket. O nedenle her zaman için hazırlıklı olmalıyız.
Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm kurumlarımızla birlikte, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Halkımızın deprem konusunda bilgilendirilmesi ve muhtemel felaketlerde zararın azaltılması noktasında kentlilik bilincinin oluşması çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bugün burada aldığımız ödül de aslında bir anlamda yaptığımız çalışmaların tescilidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bursa'mıza hayırlı olsun" dedi.
Başkan Altepe, yarışmada birinci çıkmalarının ödülü olarak Bursa'ya DASK tarafından güvenli hayat parkı armağan edileceğini söyledi. Mihraplı Parkı'nda inşa edilmesi planlanan parkta; oyun grubu, yürüyüş parkuru, yeşil alan, deprem ve zorunlu deprem sigortasıyla ilgili materyallerin yanı sıra küçük bir açık hava sinemasının bulunacağı bildirildi.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ise törende yaptığı konuşmada, sigorta alışkanlığının yaygınlaşmasının, maddi kayıpların hızlı ve kolay bir şekilde telafi edilmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Zorunlu deprem sigortasının yaygınlaştırılmasına destek olacak hükümler içeren Afet Sigortaları Kanun Tasarısı'nı yeniden Meclis'e sunduklarını ve önümüzdeki haftalarda tasarının ele alınmasını beklediklerini ifade eden Babacan, "Tasarı yasalaştığı takdirde, zorunlu deprem sigortasının yaygınlaşması için
gerekli kontrol mekanizmalarını artıracağız" diye konuştu.

Bursa'ya Ali Babacan'dan ödül Bursa'ya Ali Babacan'dan ödül
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!