BURSA'YA 7 MADALYA GETİRDİLER

Bursa'nın İnegöl ilçesinde eğitim faaliyetini sürdüren Özel Nilüfer Safvet İlköğretim Okulu, Rusya Federasyonu, Ukrayna, Türkiye ve Almanya gibi sekiz ülkeden 18 bin 345 öğrencinin finale kaldığı 7. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Matematik ve Türkçede okulun öğrencileri en yüksek puana ulaştı.

BURSA'YA 7 MADALYA GETİRDİLER

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün oluru ile Rusya Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi ile Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Macaristan gibi ülkeler tarafından bu yıl 7'incisi düzenlenen Bilim Temelleri Bilgi Yarışması sonuçlandı. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması web sayfasında açıklanan sonuçlara göre 5. sınıf matematikte Bilal Seyda Çiftçi 1. olarak altın madalya, 7. sınıf Türkçede Mustafa Taha Cin yine 1. olarak altın madalya kazandı. 5. sınıf İngilizcede Sevil Dilara Korkmaz 2. olarak gümüş madalya, 8. sınıf biyolojide Emre Kutlu 2. olarak gümüş madalya kazandı. 8.sınıf İngilizcede Şevval Ünlüaslan 3. olarak bronz madalya, 5. sınıf Türkçede İzel Şenal 3. olarak bronz madalya, 7. sınıf Türkçede Ahmet Demirtaş yine 3. olarak bronz madalya kazandı.
Okulun Eğitim Koordinatörü Veli Değerli "İkinci defa katıldığımız bir yarışmada ikisi altın olarak yedi madalya almak bizi çok sevindirdi. Bir taraftan SBS'ye hazırlanan öğrencilerimiz, sistemli çalışmaları ile güzel neticeler aldı. Öğrencilerimizin düzenli ve disiplinli ders çalışmasında öğretmenlerimizin yanı sıra ailelerin de büyük desteği oldu." dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!