Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Bursa Voleybol şehri olacak"

Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Ekşi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin'i makamında ziyaret etti.

''Bursa Voleybol şehri olacak''

Bursa voleybolunda kazanılan başarılar, bu branşta yapılan yatırımlar ile yeni proje ve çalışmaların masaya yatırıldığı ziyarette konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Ekşi, sporun her branşında olduğu gibi voleybolda da önemli başarılara imza atan Bursa'yla gurur duyduklarını söyledi. Kısa bir süre önce Nilüfer İlçesinde hizmete giren 5000 kişilik Cengiz Göllü Voleybol Salonu'yla Bursa'nın çok önemli bir tesise kavuştuğunu vurgulayan Asbaşkan Mustafa Ekşi, uluslararası standartlardaki bu tesisin en iyi şekilde hizmet vermesi için planlamaların yapıldığını ve bu konuda İl Müdürlüğünden de destek alındığını söyledi. Bursa'nın artık bir voleybol kenti olduğunu ve yapımı devam eden Çok Amaçlı Spor Salonu için Voleybol Federasyonu'yla bir protokol yapıldığını da dikkat çeken Ekşi, "Bu protokol süreç içerisinde voleybol altyapısına en iyi şekilde hizmet edecektir. Federasyonumuz Bursa'yı artık pilot il olarak belirledi. Bu çerçevede çalışmalar ortak bir şekilde sürdürülecektir. İl Müdürümüze de voleybola verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz" dedi.
Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Ekşi'nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise, sporda marka kent kimliğini yakalamaya çalışan Bursa'nın son yıllarda birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığını hatırlattı. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yaptırılan Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nun tamamlanmasıyla Bursa'nın modern bir tesise kavuştuğunu kaydeden İl Müdürü Şahin, "Artık uluslararası standartlarda bir voleybol salonumuz var. Bu salonda ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Bu salonda yeni sporcular, antrenörler ve hakemler yetiştirmek istiyoruz. Çok Amaçlı Spor Salonu'yla ilgili yaptığımız protokolle de, Bursa artık voleybolda branşında da alt yapı ve üst yapıdaki çalışma ve yatırımlarla dikkat çekmeye başladı. Bundan sonra da sizlerle işbirliği içinde Bursa'yı sporda zirveye çıkarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!