Bursa Valisi Küçük'ten Yenişehir ve Gürsu'ya ziyaret

Düzenli olarak Bursa'nın ilçelerini ziyaret eden, ziyaretleri esnasında sık sık vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden, sorunlarını dinleyen, sevinçlerini paylaşan Bursa Valisi İzzettin Küçük 'ün bugünkü durağı Yenişehir ve Gürsu ilçeleri oldu.

Bursa Valisi Küçük'ten Yenişehir ve Gürsu'ya ziyaret

Ziyaretine Yenişehir Kaymakamlığından başlayan Vali Küçük'ü Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Kaymakamlık personeli karşıladı. Kaymakamlıkta vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali İzzettin Küçük, "Devlet kapısındaki her sorunun bizzat takipçisiyim." dedi.

Kaymakamlıktan ayrılarak Yenişehir Belediyesine geçen Küçük, Belediye Başkanı Süleyman Çelik'ten İlçede yapımı devam eden, tamamlanan ve hizmete giren yatırımlar hakkında kısa brifing aldı. "Bursa'nın en önemli projelerine Yenişehir ev sahipliği yapıyor." diyen Vali İzzettin Küçük; "Burada genel durum hakkında bilgi aldım. Yenişehir muhteşem bir ilçemiz. Bütün yolların kavşakların kesiştiği yer. Bursa'nın en önemli projelerinin olduğu bir yer burası. Ayrıca kamu yatırımları açından muazzam çalışmalar var. Yeni Hükümet Konağı inşaatına başlandı. Hastanemiz bitiyor, inşallah en kısa sürede vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Okuldan hastaneye, yollardan meydanlara yepyeni bir Yenişehir oluşuyor. Tabiatı, sanayisi, tarımı ile muhteşem bir yer.

Belediye Başkanımız Süleyman Çelik, Yenişehir'e yapılan yeni yatırımlardan bahsetti. Özellikle tarım ürünlerinin direk olarak üreticiden tüketiciye ulaşmasını önemsiyorum, şu an zaten örnekleri var. Mezbahane projesi hayvancılıktaki çalışmaları daha üst noktalara getirecektir. Ben bu çalışmalara her türlü desteği veriyorum. Ayrıca içinde bulunduğumuz bu tarihi Belediye Binasının restoresine hemen ödenek ayırıyorum. Burada cami ve hamam var, bu iki binanın restorasyonu ile bizzat ilgileneceğim.

Yenişehir ilçemizde yapılması gereken ne varsa ben takip edeceğim, ne gerekiyorsa yapacağım. Sinan Paşa Külliyesinin de büyükşehir belediyesine devri için hemen yarın dan itibaren çalışmaya başlıyorum. "dedi.

Yenişehir'in adı gibi yenileneceğini ifade eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, yaptığı açıklamaya "Yenişehir halkı geleceğe umutla baksın, bugün güzel ama yarın daha da güzel olacaktır. Sanayi gelişiyor, Bursa'nın en önemli yatırımları buradan yada yakın bölgelerden geçiyor. Yenişehir Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Verdiğim sözlerin bizzat takipçisi olacağım ve sonuçlarını paylaşacağım." ifadelerini ekledi.

Yenişehir'den ayrılan Bursa Valisi İzzettin Küçük, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'ı da makamında ziyaret etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!