Bursa Valisi Küçük'ten Mollaarap Mahallesi'nde inceleme

Bursa Valisi İzzettin Küçük Mollaarap Mahallesi'nde meydana gelen toprak kayması sonrasında başlatılan kayma önleme ve zemin sağlamlaştırma çalışmalarını yerinde inceledi.

Bursa Valisi Küçük'ten Mollaarap Mahallesi'nde inceleme

Toprak kaymasının yaşandığı günden beri yoğun yağışa rağmen bölgedeki çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini belirten Vali İzzettin Küçük; "Ocak ayında yaşanan hadise sonrasında hemen Kocaeli Üniversitesinden ve Uludağ Üniversitemizden hocalarımızla bir araya geldik ve hadise sonrasında nelerin yapılması gerektiğini belirledik. Akademisyenlerimizin öncülüğünde çalışmalar başladı ve ilk kaymayı durdurma alanı olarak burası belirlendi. İlk etap çalışmalarda sona yaklaşıldı. Tabi bu çalışma üst etaplarda da devam edecek. Şu anda Belediyemiz 36 haneye kira yardımı yapıyor. Diğer sakinlerimiz de otellerde ve konuk evlerinde ikamet ediyorlar. Mühim olan yaşanan hadiseyi can kaybı yaşamadan atlatmamızdır. Süratle burada önceden belirlenen tedbirler yerine getiriliyor. Tedbirler yerine getirildikçe ne yapılacağı hususunda bir karar verilecek. Şu anda bölgeye geri dönüş söz konusu değil. Zemin sağlamlaştırma çalışmalarının ikinci etabı tamamlandığında daha net şeyler konuşabileceğiz."ifadelerini kullandı.

Vali İzzettin Küçük'e bölge incelemesinde Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de eşlik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!