Bursa Valisi Küçük oyunu Osmangazi'de kullandı

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Millet Vekili Genel Seçimi için Osmangazi ilçesi, Hamzabey Ortaokulu 1337 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Bursa Valisi Küçük oyunu Osmangazi'de kullandı

Sandık görevlileri ve oy kullanmak için gelen vatandaşlarla sohbet ettikten sonra, eşi Ayşe Küçük ile oyunu kullanan Vali İzzettin Küçük; " Bugün sabah 08.00 itibari ile seçim için vatandaşlarımız oylarını kullanmaya başladı. Şuana kadar Bursa'da seçimle ilgili ne emniyet bölgesinden nede jandarma bölgesinden tarafıma iletilen bir sorun yok. Buda ülkemizde demokrasi kültürünün ne kadar yerleştiğini gözler önüne sermekte.

Bu seçimde 6331 sandıkta oy kullanılmakta, bunun 30 tanesi engelli ve yaşlı vatandaşımız için gezici sandık, 7 tanesi ceza evinde geri kalanlar ise okullara ve resmi binalara yerleştirilmiştir. Oy kullanılan her noktada seçim güvenliği yaklaşık 4 bin 500 güvenlik görevlisi ile üst seviyede sağlanmaktadır. Bunun dışında elektrik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri de görevleri başındadır. Vatandaşımızın hür iradelerini özgür bir şekilde sandığa yansıtmaları için her türlü tedbir alınmıştır. Seçimler demokrasinin bayramıdır. Kullanılan her bir oy ülkemize, şehrimize hayırlı olsun." dedi.

Bugün saat 08.00 itibari ile başlayan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Millet Vekili Genel Seçimi 17.00 'de sandıkların kapanması ile ona erecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!