Bursa Valisi Canbolat'tan 18 Mart Şehitler Günü mesajı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bursa Valisi Canbolat'tan 18 Mart Şehitler Günü mesajı

Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın mesajı;

"Kıymetli Bursalı Hemşerilerim,

Türk Milleti, tarihi boyunca birçok kahramanlığa asil kanıyla imza atmıştır. En büyük destanı ki; sadece Türk tarihi değil tüm devletlerin tarihine geçmiştir. İşte o büyük destan, bir milletin var olma imtihanının adı olan Çanakkale'dir.

Gerçekten de Çanakkale; yeni bir milletin doğduğu, Türk'ün tarihe geçtiği, Şanlı bir destanın yazıldığı yerdir. Tarihe unutulmaz bir damga vurmuş; inancın nasıl güçlü bir kale olduğunu gösteren, az rastlanır bir mücadelenin zaferidir. Anadan, yardan, evlattan geçip vatan diye diye can verenlerin kanıyla yazdığı bir destandır. Çanakkale, Hakk'ın batılı, birliğin ayrılığı yendiği zor bir imtihandır.

Dünya tarihini değiştiren ve masa başında yapılan tüm planları suya düşüren bu zafer; aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan Çanakkale Zaferi, ulusal bilinci ve millet ruhunu yeniden ateşlemiş, aziz milletimiz yeni bir Türk Devleti kimliği ile tarihteki ve gelecekteki yerini almıştır.

Bu büyük zaferin kazanıldığı 18 Mart günü, aynı zamanda vatanı uğruna, seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve bunu gelecek nesillere aktarmak amacıyla, "Şehitler Günü" olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Övgülerin en güzeline layık olan şehitlerimiz asla unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tarih boyunca şehadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Aziz şehitlerimiz ruhunuz şad olsun!"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!