Bursa Valiliği'nden imar barışında dolandırıcılık uyarısı!

Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada İmar Barışı olarak bilinen kanun kapsamında vatandaşları dolandırmaya çalışan kişiler hakkında uyarı yapıldı.

Bursa Valiliği'nden imar barışında dolandırıcılık uyarısı!

Bursa Valiliği'den yapılan açıklamada, 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kamuoyunda İmar Barışı olarak bilenen kanun kapsamında bazı yetkisiz kişiler tarafından, vatandaşların E- Devlet Kapısı Şifresi talep edilerek başvuru ve danışmanlık işlemleri yaptığı bilgisinin valiliğe iletildiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak e-Devlet Kapısı Şifresi kişiye özel olup bir çok işlem bu şifre ile yapıldığından, şifrenin hiç bir kimse ve firmaya verilmemesi güvenlik ve ilerde ortaya çıkabilecek hukuki sorunlar nedeniyle uyarı yapıldı.

İmar Barışı Kanunu ile ilgili hususlarda her türlü sorularınıza destek hizmetleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilmekte olup, vatandaşlarımızın bu husustaki taleplerini Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzde kurulan danışma birimlerine yapmaları istendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!