Bursa Valiliği duyurdu: Hafta sonu açık olacak

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel seçimi, 30 Haziran-1 Haziran tarihlerinde ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları nedeniyle Bursa'daki nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bildirildi.

Bursa Valiliği duyurdu: Hafta sonu açık olacak

Valilikten yapılan açıklamada, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerindeki Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları nedeniyle ortaya çıkabilecek olan acil kimlik kartı taleplerini karşılamak amacıyla nüfus müdürlükleri bu tarihlere rastlayan hafta sonlarında açık bulundurulacağı belirtildi.

Kimlik kartı müracaatlarına ilişkin değerli kağıt bedeli tahsilatın ise Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.gov.tr internet adresi üzerinden yapılamaması halinde, değerli kağıt bedeli tahsilatı yapılmadan vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı müracaatının alınması sağlanacak olup; başvuru sahibi teslim alacağı Geçici Kimlik Belgesi ile işlemlerinin gerçekleştirebileceği ifade edildi.

İlk mesai gününde değerli kağıt bedelinin yatırılmaması halinde ise kimlik kartı başvurusu iptal edileceğine dikkat çekildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!