Bursa ÜniSporFest'te ödüller sahiplerini buldu

Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen ÜniSporFest, Görükle Spor Parkı'nda düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 921 öğrencinin 8 branşta mücadele ettiği etkinliğin kapanışını, Semih Erdemir ve Riva Orkestrası yaptı.

Bursa ÜniSporFest'te ödüller sahiplerini buldu

Nilüfer Belediyesi'nin, üniversite öğrencilerini sporla buluşturduğu ÜniSporFest, heyecan dolu mücadelelerle sona erdi. Görükle'de bu yıl üçüncüsü düzenlenen spor festivali, bu yıl da büyük ilgi gördü. 16-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ÜniSporFest'te 921 öğrenci 8 branşta mücadele etti. Üniversite öğrencilerini sporda buluşturan festival, renkli anlara sahne oldu. Müsabakalara katılan öğrenciler yarıştan çoktan birlikte spor yapmanın keyfini yaşadı.

ÜniSporFest düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Ödül törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ile CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal da katıldı.

Festivalin, gençlerle omuz omuza hazırlandığını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, "Bu etkinliğe başlarken, ÜniSporFest'in uzun yıllar süreceğini, Nilüfer'in markalarından biri olacağını söyledik. Bakın bu yıl, üçüncüsü olmasına rağmen, bu etkinlikte, 8 branşta, 921 öğrencimiz yarıştı. Ama en önemlisi, birlik ve beraberliğin son derece önem taşıdığı şu günlerde aranızdaki kaynaşma ve dostluğu da pekiştiriyorsunuz. ÜnisporFest'in başladığı günden bu yana, sporun birleştirici gücüyle şenlik havasında mücadele ettiniz. En önemlisi burada,  sporu ve müziğin coşkusunu bir arada yaşadınız. Her akşam Görükle Spor Parkımız, çeşitli müzik performanslarına ev sahipliği yaptı. Sizlerden isteğim, seneye sporun daha çok dalını ÜniSporFest'te sergilemeniz" diye konuştu.

Uludağ Üniversitesi Spor Topluluğu Birliği Başkanı Habib Doğan da üniversiteli gençleri böyle bir organizasyonla buluşturduğu için Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERİN ÖDÜL COŞKUSU

Konuşmaların ardından ödüller sahiplerini buldu. Futbolda Bursa Dortmut, basketbolda kadınlarda 2 M 1E, erkeklerde Geçerken Uğradık, voleybolda Besyo Team, plaj voleybolunda Moghimi Spor, kadınlar kort tenisinde Sibel Yıldız, erkekler kort tenisinde Mümin Yılmaz, masa tenisinde Resul Aydoğan, badmintonda Ahmet Ciner, dart branşında  Sahip Alpar, birinci oldular. Dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Başkan Bozbey'in de yer aldığı protokol üyeleri verdi.

Ödül töreninin ardından Semih Kandemir ve Riva Orkestrası sahne aldı. Festivale katılan sporcu ve öğrenciler şarkılar eşliğinde eğlenerek yorgunluk attı.

ÜniSporFest'te Dereceye giren takımlar şöyle:

FUTBOL

1. Bursa Dortmut

2. Horse Riders

3. İddasızlar

BASKETBOL ERKEKLER

1.Geçerken Uğradık

2. Podyum Basket,

3. Görükle Özel Tim

BASKETBOL KADINLAR

1.2M1E

2. PGGY

PLAJ VOLEYBOLU

1.Moghimi

2.Besyo Team

3.Tıp Fak

MASA TENİSİ

1.Resul Aydoğan

2.Akın Erbek

3.Fatih Eğin

VOLEYBOL

1.Besyo Team,

2.Yıkım Ekibi

3.Tıpacılar

TENİS ERKEKLER

1.Mümin Yılmaz

2.Şükrü Deveci

3.Burak Arslan

TENİS KADINLAR

1.Sibel Yıldız

2.Buse Özgüler

3.Gizem Bektaş

DART

1.Sahip Alpar

2.Kazım Danış

3.Ömer İnce

BADMİNTON ERKEKLER

1.Ahmet Ciner

2.Mert Sater

3.Kaşmir Ramdhan

BADMİNTON KADINLAR

1.Buse Ceyhan

2.Kader Serezli ikinci oldu.

 

 

 

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!