Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Uludağ Üniversitesi Neslihan hocasını son yolculuğuna uğurladı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neslihan Sam (48) kanser tedavisi gördüğü sırada hayata gözlerini yumdu. Prof. Dr. Neslihan Sam, son yolculuğuna çok sevdiği üniversitesinde düzenlenen törenle uğurlandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Neslihan hocasını son yolculuğuna uğurladı

BUÜ İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neslihan Sam, yakalandığı kanser hastalığın tedavisi sırasında hayata gözlerini kapadı. Prof. Dr. Neslihan Sam için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bahçesinde tören düzenlendi. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler, idari personel, öğrencileri, ailesi ve çok sayıda seveni törende hazır bulundu.

HANIMEFENDİ VE SON DERECE NAZİK BİR İNSANDI

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz törende yaptığı konuşmada böylesi törenlerin bir yönetici için çok zor olduğunu ifade etti. Cenaze törenlerinde okunan 'Her canlı mutlaka ölümü tadacaktır' ayetine atıfta bulunan Rektör Kılavuz; "Elbette ölüm ne sebeple olursa olsun canımızı yakıyor. Ancak ölüm, bir mekandan başka bir mekana irtihal demektir. O yüzden Hz. Mevlana ölüm hadisesini bir vuslat gecesi olarak nitelendirmiştir. Bu anlamda inşallah Neslihan hocamızın ahiret yurduna başlayan yolculuğu, Rabbine kavuşma yolculuğu olacaktır. Kendisini 2013-2014 yıllarında kadro vesilesiyle tanıdık. Hanımefendi ve son derece nazik bir insandı. Onu tanıyan herkes hayırla anıyor. Kendisine Cenab-ı Hakk'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve sevenlerine de sabırlar niyaz ediyorum" diye konuştu.

MESLEĞİNE AŞIKTI

İİBF Dekanı Prof. Dr. Derda Küçükalp ise cenaze törenlerinde konuşmanın çok zor olduğunu aktardı. Neslihan Sam'ın meslektaşları ve öğrencileri tarafından sevilen bir akademisyen olduğunu kaydeden Dekan Küçükalp; "İyi kalpli ve herkes tarafından sevilen, sayılan değerli bir akademisyenimizdi. Mesleğine aşıktı. Hastalığının ardından tedavi sürecine başladığı zaman bile çalışmalarıyla ilgilendi. Geride çok güzel anılar bıraktı. Kendisine rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun" dedi.

Yoğun bir katılımın olduğu törende ailesi, sevenleri ve dostları da Prof. Dr. Neslihan Sam için duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Sam'ın naaşı, Uludağ Üniversitesi Camii'nde kılınan namazın ardından Görükle Yeni Mezarlığı'na defnedildi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!