Bursa Uludağ Üniversitesi bayramlaştı

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde bayramlaşma geleneği devam ediyor. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma törenine akademisyenler ve personel yoğun ilgi gösterdi.

Bursa Uludağ Üniversitesi bayramlaştı

Törende katılımcılarla tek tek bayramlaşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, çocukluğundaki bayram anılarından bahsetti. Annesinin mahalledeki en yaşlı insan olması dolayısıyla bayram boyunca 3 gün evden ayrılmadıklarını söyleyen Rektör Yusuf Ulcay; "Bayram boyunca halen çocukluğumuzdaki adetleri devam ettiriyoruz. Kapıdan geleni boş çevirmemek, ziyarete gelenlerle birlikte oturmak, baklavanın 1/3'ini gelenlerle yemek gibi aktivitelerimiz sürüyor. Bayramlar özellikle çocuklar için güzeldir. Çocuklarımızın aileleri gezerken onları da götürmeniz, evde misafir ettiğinizde onlarında gelenleri görmesine vesile olması gerekir. Bu bayram günlerinde birbirimizi ziyaret etmek akrabalık ilişkilerini, dostluk ilişkilerini pekiştirmek için önemli olan konulardan biri. Hepimizin bayramı şahıslarımıza, ailelerimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Törenin sonunda Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Yüce ile Prof. Dr. Eray Alper tüm katılımcılarla tek tek tokalaşarak bayramlarını tebrik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!