Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Uludağ'ın sefasını piknikçiler sürüyor, cefasını doğa çekiyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'da Uludağ'a piknik yapmaya giden vatandaşlar çöplerini toplamadan geri dönüyor. Özellikle Sarıalan bölgesi piknikçilerin çöplerine maruz kalmış durumda. Yemyeşil alanlar plastik ürünler ve çöplerle dolup taştı. Ortaya çıkan manzara "Bu ne vurdumduymazlık" dedirtecek boyutta...

Bursa Uludağ'ın sefasını piknikçiler sürüyor, cefasını doğa çekiyor! (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN / BURSADA BUGÜN

Kışın bembeyaz karla kaplanan Uludağ, yazın ise sıcaklardan bunalan vatandaşlara kucak açıyor.

Burada temiz havadan ve yeşillikten faydalanan piknikçiler son zamanlarda doğayı katletmeye başladı. Özellikle Sarıalan bölgesinde yoğun olarak görülen çöpler, duyarsızlığı bir kez daha gözler önüne serdi.

Şehrin gürültüsünden bunalıp huzuru doğada arayan vatandaşların ilk tercihleri arasında yer alan Uludağ  içler acısı hale geldi. Uludağ'ın tüm imkanlarından faydalanıp ona bu zulmü yapan piknikçilere duyarlı  vatandaşlar tepki gösterdi. Doğaya yapılan ayıba sessiz kalmayan vatandaşlar "Burası Bursa'nın en güzide turizm yerlerinden biri. Yazın ayrı, kışın ayrı bir ziyaretçi kitlesi var. Her mevsim başka güzel olan bu doğa harikası yere bunu yapmaya kimin hakkı var? Bu ne duyarsızlık. Yazık değil mi bu yeşilliğe, bu temizliğe. Vicdanları rahat mı doğayı bu şekilde bırakan insanların? Gerçekten çok yazık" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!