Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Kırgızistan'a ziyaret

Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığı işbirliği protokolüyle Bursa ve Kırgızistan arasındaki ticaretin geliştirilmesi için yeni bir dönem başlatan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ilişkileri canlı tutmak adına Kırgızistan'a bir ziyaret gerçekleştirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te önemli temaslarda bulundu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Kırgızistan'a ziyaret

Bursa ve Kırgızistan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin artırılmasını hedefleyen BTSO'nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit, Kırgızistan temasları kapsamında Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederken, Türkiye'nin Kırgızistan Bişkek Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Behzat Erten ile de bir araya geldi.

KARDEŞ ODA ZİYARETİ

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, 2018 yılının Eylül ayında Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu? Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında Bursalı firmaların Kırgızistan'da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiğini hatırlattı. 60'tan fazla Bursalı sektör temsilcisinin Kırgızistanlı iş insanlarıyla verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdiğini belirten Başkan Yardımcısı Kuş, söz konusu ziyaret kapsamında BTSO ile Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolünün imzalandığını da söyledi. Protokol ile iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi ve ortak faaliyetler yürütülmesinin hedeflendiğini kaydeden İsmail Kuş, "İlişkilerimizin daha ileri taşınması ve ticaret hacmimizin artırılması için Bişkek'e bir ziyaret gerçekleştirdik. Kardeş Odamız Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası'nın Başkanı Marat Sharshekeev ve Başkan Yardımcısı Rima Apasova ile bir araya geldik. Kırgızistan ile birlikte ekonomik alanda dayanışmayı sürdüreceğimizi ifade ettik." dedi."TİCARET HACMİ ARTACAK"

BTSO Meclis Başkan Yardımcısı ve Dış Ticaret Konseyi Başkanı Murat Bayizit, Türkiye ve Kırgızistan'ın güçlü tarihsel ve kültürel bağlara sahip olduğunu söyledi. Her iki ülkenin pek çok alanda yakın işbirliği içerisinde olmasına rağmen ticaret hacminin istenilen seviyelerin altında bulunduğunu belirten Bayizit, "İki ülke arasında birçok sektörde güçlü bir potansiyel bulunuyor. BTSO olarak bu potansiyeli harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda iş gezileri ve fuarlar düzenlemenin yanı sıra karşılıklı oda ziyaretleri de gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İnşallah en kısa sürede ticaret hacmimizi istenilen seviyelere taşıyacağız." diye konuştu.

Kırgızistan Bişkek Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Behzat Erten ile yapılan görüşmede Kırgızistan pazarı ve yatırım olanaklarına ilişkin önemli bilgiler de aldıklarını ifade eden Bayizit, iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılar ve misafirperverliği için Başmüşavir Erten'e teşekkür etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!