Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İftar Sofralarında ilk oruçlar açıldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından geleneksel hale getirilen 'İftar Sofraları'nda bu yıl da Ramazan ayının heyecanı başladı. Ramazan ayının ilk gününde Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde kurulan çadırlarda, yaklaşık 2 bin kişi birlik ve beraberlik içinde orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İftar Sofralarında ilk oruçlar açıldı

Bursalı hayırsever iş insanları ve kurumların sponsorluğunda hazırlanan iftar sofralarında, bu yıl 6. defa iftar heyecanı yaşanıyor. BTSO İftar Sofraları, Ramazan ayı boyunca Yıldırım Kaymakamlığı Otoparkı Alanı ve Osmangazi İlçesi Pınarbaşı Meydanı'nda Bursalıları ağırlamaya başladı. Dostlukların yardımlaşma ve dayanışma ile beslendiği Ramazan ayının ilk iftarında Bursalılar, hep birlikte oruç açmanın heyecanını yaşadı.

HER GÜN 2 BİN KİŞİ ORUCUNU AÇIYOR

"Ramazan'da Birlikte Olalım" temasıyla düzenlenen iftar sofralarında, her gün yaklaşık 2 bin kişi orucunu açıyor. 5 yıldır 300 bini aşkın Bursalıyı iftar sofralarında buluşturan BTSO, bu yıl da yaklaşık 60 bin kişiyi aynı masa etrafında buluşturacak.

"BEREKETLİ BİR AY DİLİYORUM"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 11 ayın sultanı Ramazan ayına bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. BTSO olarak, 6 yıldan bu yana düzenledikleri ve artık geleneksel hale gelen 'İftar Sofraları' organizasyonunun Bursalıların buluşma noktası haline geldiğini ifade eden Başkan Burkay, "BTSO İftar Sofraları, her sene olduğu gibi bu sene de Bursalıların buluşacağı adres olacak. Şimdiye kadar 300 binden fazla vatandaşımızı ağırladığımız iftar sofraları, Bursalıların birlik ve beraberlik içerisinde aynı masada iftar yapmalarına vesile olacak. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini temenni ediyor, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını kutluyorum." dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!