Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Ticaret Borsası hızlı başladı

Bursa Ticaret Borsası'nın seçim yarışından zaferle çıkan Özer Matlı, borsanın yeni dönem çalışma planını anlattı. Bursa Ticaret Borsası'nın gelirini 3 katına çıkaracak bir altyapı kuracaklarını kaydeden Matlı, "Bursa'nın gurur duyacağı kaynakların üzerindeki tozu alacağız" dedi.

Bursa Ticaret Borsası hızlı başladı

 


 

Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM

Bursa Ticaret Borsası'nın seçim yarışından zaferle çıkan Özer Matlı, borsanın yeni dönem çalışma planını anlattı. 40 yılın ardından Bursa Ticaret Borsası'nda yeni bir dönemin başladığını ifade eden Matlı, daha aktif ve üye odaklı projelere öncelik vereceklerinin altını çizdi. Bursa'nın gıda markaları şehri olduğunu ifade eden Matlı, gelişen dünya teknolojisinde Bursa, kendi gurur duyacağı kaynakların üzerindeki tozunu hala alamadığını söyledi. Bursa Ticaret Borsası'nın gelirini 3 katına çıkaracak bir altyapı kuracaklarını kaydeden Matlı, "Bursa büyük bir şehir. İnandığım bir şehirde de hayallerimizin gerçekleşmemesi için bir neden yok. Hedeflerimizi anlatmak için de basınla yan yana duracağız" diye konuştu.

"GÜVENLİ GIDA MARKA SÜRECİNİ DESTEKLER"

Bursa'nın 3.7 milyar liralık tarımsal üretim yaptığını açıklayan Matlı, Bursa'nın tarım ürünleri ihracatında iyi bir noktada olduğunu söyledi. Tarım ve gıda sektörünün bütününe hizmet verecek bir laboratuvar kurulması için Tarım İl Müdürlüğü ile çalışacaklarını kaydeden Matlı, "Bursa'da üretilen ürünlerin eğitimiyle ilgili çiftçilerde eksiklik olmaması lazım. Güvenli gıda noktasında tarım kenti olan Bursa'da hiçbir arkadaşımızın ürün sağlığı konusunda bir tereddüdünün olmamasına dikkat edeceğiz. Mobil araçlarla birlikte hızlı denetim ekipleri kuracağız. Biz iyi ve güvenli bir gıda ürettirebilirsek Bursa markalı gıda ürünlerini paha pahalıya satabiliriz. Tarımdaki başarı sosyal politikaların da başarısıdır" dedi.

BTB'DE PROJE DÖNEMİ

Başta BTSO olmak üzere ilçe odaları ve borsalarıyla ortak çalışmalara imza atacaklarını belirten Matlı, "Kasamızdaki parayı üyelerimize ve şehrimize harcayarak her taşın altına elimizi koymak istiyoruz. Bursa Hali konusunda Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çalışacağız. İpekböcekçiliği konusunda Valiliğin hazırladığı projelere desteklerimiz olacak. Borsa'nın üye yapısını 3 katına çıkaracağız. BEBKA ile tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik projeler hazırlanacak. Osmangazi Belediyesi ile birlikte Doğanbey'de yapılacak Borsa Köyü projesinin devamını getireceğiz" ifadelerini kullandı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!