Bursa Ticaret Borsası Başkanı Matlı: destek, ihracat hedefi için önemli

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın açıkladığı ihracat desteğini değerlendirdi.

Bursa Ticaret Borsası Başkanı Matlı: destek, ihracat hedefi için önemli

İhracat desteğinin sektöre önemli katkı sağlayacağını belirten Matlı, 2019 yılında Cumhurbaşkanımız tarafından ihracatta hedefin 200 milyar dolar olarak konulduğunu hatırlattı. Açıklanan ihracat desteğinin bu hedefe ulaşmak için çok önemli olduğunu kaydetti.

İş dünyasına bu desteğin büyük motivasyon sağlayacağını ifade eden Matlı, "3.1 milyar dolar tutarındaki ihracat desteğinin detaylarına baktığımızda en büyük payın teknoloji, markalaşma ve tasarıma ayrıldığını görüyoruz ki bu memnuniyet verici bir durum. Yine fuar destekleri ve ihracata ilk kez adım atacak firmalara yönelik destekleri de çok önemli" diye konuştu.

Başkan Matlı, "Transit ticareti, mikro ihracatı ve e-ihracatı da kayda alarak, 2019 yılı için Cumhurbaşkanımızın belirlediği 200 milyar dolar ihracat ve 100 bin ihracatçı hedefine ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Umuyorum ki yaşanan siyasi ve ekonomik tüm manipülasyonlara ve dövizdeki dalgalanmalara rağmen, hükümetimizin yapmış olduğu bu desteği iş dünyası en iyi şekilde değerlendirecek ve 200 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşacaktır" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!