Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Ticaret Borsası Başkanı Aydın'dan ET-BA'ya ziyaret

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ET-BA tesislerindeki kurban pazarını ziyaret eden Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Meclis Başkanı Mehmet Aydın, bu yıl hayvan varlığının fazla olması sebebiyle vatandaşların kurbanlık sıkıntısı yaşamayacağını söyledi.

Bursa Ticaret Borsası Başkanı Aydın'dan ET-BA'ya ziyaret

Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Meclis Başkanı Mehmet Aydın Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, Bursa TB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kırmızıay ve Meclis Üyesi Cengiz Camcı ile birlikte ET-BA tesislerini ziyaret etti. Başkan Aydın beraberindeki heyetle birlikte, tesis yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yenilenen soğuk hava depolarını inceleyen Başkan Aydın, daha sonra kurban satışının yapıldığı padoklarıgezerken, besicilerin taleplerini ve sıkıntılarını da dinledi.

"Her türlü tedbir, eksiksiz bir şekilde alındı"

Vatandaşların ve besicilerin sorunsuz bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Meclis Başkanı Mehmet Aydın, "Korona virüs salgını etkilerini azaltmasına rağmen halkımızın sağlığını tehdit etmeye devam etmektedir. Bu nedenle tesislerde ve kurban satış padoklarında her türlü tedbir eksiksiz bir şekilde alınmış, hijyenkoşulları en üst seviyede sağlanmış durumdadır. Hayvan varlığında da bu yıl herhangi bir sıkıntının olmadığını görüyoruz. Dolayısıyla kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız, ET-BA tesislerinde kurbanlık hayvanlarını tüm dini vecibelerini yerine getirerek, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde alıp,kestirebilirler. Bu vesile ile yaklaşan Kurban Bayramı'nın başta Bursa Ticaret Borsa üyeleri olmak üzere; tüm hemşerilerimize ve İslam Alemi'ne hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!