Bursa Teknik Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) 2017-2018 akademik yılı mezuniyet törenine katıldı.

Bursa Teknik Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ve Bursa Teknik Üniversitesi adına açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi, fakülte ve bölüm birincisi Ali Ekber Sever; "Her zaman olduğu gibi başarının anahtarı çok çalışmakta gizli. Bende çok çalıştım ve başardım. Bu zaferin ardında beni destekleyen hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum. Bunan sonra mesleğimi en iyi şekilde yapabilme için çok çalışacağım." dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, "Sevgili gençler, değerli aileler ve emeği paha biçilmez öğretim görevlilerimiz bugün 92 evladımız üniversiteden mezun olmanın heyecanını yaşıyor. Sevgili öğrenciler çok güzel bir şehirde, çok değerli hocalarla çalıştınız ve meslek sahibi oldunuz. Bu çok önemli arkadaşlar. Gelişmişlik ile geri kalmışlık arasındaki en önemli fark meslek sahibi olmaktır. İnsanlar birçok şeyi yapabilir ama bir işi uzmanlaşarak yapamazlar. Sizler artık bir meslek sahibisiniz. Sizler İmparatorluklara başkentlik yapmış bir şehirde okudunuz, yaşadınız. En büyük hoca yaşadığınız şehirdir.

Sizler artık mezun oluyorsunuz yani buradan ayrılıyorsunuz. Her son bir başlangıçtır ve sizlerde bugünden sonra meslek sahibi olarak yeni bir hayata başlayacaksınız. Size en büyük tavsiyem hiçbir zaman umudunuzu ve sevincinizi yüreğinizden eksik etmeyin.  Bu iki nokta hayatınız boyunca size ışık verecek, güç verecektir.

5 yıl boyunca sizlere büyük emek veren hocalarınıza, her şartta sizleri okutan ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizlere değerli evlatlarımıza iş hayatınızda başarılar diliyorum." dedi.

Bursa Teknik Üniversitesi mezuniyet töreni öğrencilere diplomalarının verilmesi ve kep atma töreninin ardından sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!