Bursa Tarım Fuarı'nda 1,5 milyon liralık traktöre büyük ilgi! (ÖZEL HABER)

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliğiyle düzenlenen, Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda, görücüye çıkan 405 beygir güce sahip olan traktör, 1,5 milyon liralık fiyatıyla dikkatleri üzerinde topladı.

Bursa Tarım Fuarı'nda 1,5 milyon liralık traktöre büyük ilgi! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan fuarda, tanıtımı gerçekleştirilen traktör, büyüklüğü ve fiyatıyla ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

Massey Ferguson Ülke Satış Müdürü Mete Has, yaptığı açıklamada, her yıl Bursa'da gerçekleştirilen bu fuarlara katıldıklarını söyledi.

Her sene farklı yeniliklerle ve traktörlerle fuarda yer aldıklarını belirten Massey Ferguson Ülke Satış Müdürü Mete Has, "Massey Ferguson'un en büyük serisi olan 8.700'ün en büyük modeli 8740 S. Euro 5 olarak şu anda dünyada bu yıl devreye giren, Euro 5 motoru bulunmakta. Otomatik şanzımanı var ve 0'dan 50 kilometreye kadar kendi kendine vites atabiliyor. Üzerinde standart olarak sunduğumuz uydu sistemi var. Uydu sisteminde traktöre koordinatları girdiğiniz zaman, kendi ayarlarını yapıp kaydediyorsunuz ve siz direksiyona dokunmadan, traktör otomatik olarak kendi kendine tarlayı sürüyor. Bu traktörümüzün fiyatı 1,5 milyon lira civarında" dedi.

Fuarda en yeni özelliklerine sahip olan, Massey Ferguson'un silindirik, büyük ve prizmatik balya makinesi, uzun ömürlü olacak şekilde geliştirildi. Daha kolay taşıma, saklama ve kullanım için her pakete maksimum ürünü almak üzere tasarlanmıştır diyen Ülke Satış Müdürü Mete Has, "Daha önce Konya'da bu makinenin sadece ön kısmı olan, yuvarlak balya makinesini tanıtmıştık. Şu an tanıttığımız bu makine, 4000 serisinin protec modeli. Protec modeli, yuvarlak balyayı yaptıktan sonra arka tarafında hiç durmaksızın, makine o toplayıp balya yaparken, arka taraftaki sistemle yapılan balyayı streçliyor. Bunu yapmasının özelliği de, ürünün nemini kaybetmeden, güneş veya yağmur gibi dış etkenlerden koruyarak, hemen tarlada balya yapılır yapılmaz, muhafaza etmek için paketleniyor. Paketledikten sonra da tarlaya bırakıyor. Bu araç iki makinelik iş yapıyor ve hiç durmadan yaptığı için, hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlıyor" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN BİÇERDÖVER'İ

Fuarın ilgi çeken ve merak uyandıran parçalarından biri olan son model biçerdöver aynı zamanda Türkiye'nin en çok tercih ettiği biçerdöverlerin başında geliyor. Çiftçilere tercih yapmak için tasarlanmış olan yeni Massey Ferguson Activa S biçerdöver yelpazesi performans ve pratikliği bir araya getiren özellikler taşıyor diyen Mete Has, "7345 S Activa, bakıldığında 5 sarsaklı ve segmentinde de pazar lideri bir modeldir. Üzerinde şu anda buğday tablası var. Tamamen klimalı, konforlu ve yanında yolcu koltuğundan, dolabına kadar her şey var. Bir çiftçinin veya biçerdöver operatörünün, gün boyu yorulmadan, şartlar müsaade ederse 24 saat çalışabilecekleri bir konfora sahip. Dane deposuyla, harmanlama kapasitesiyle rakiplerinden bir adım önde. Çünkü hem yeni motor teknolojisi var hem de kullanılan biçerdöver harmanlama teknolojisi sektörün önünde. Türkiye'de birçok marka getiriyor olabilir ama şu an ilk iki sırada bizim Massey Ferguson'un biçerdöverleri yer almakta. Bu aracın fiyatı ise 150 ile 160 bin Euro arasında değişmekte. Makineye bakıldığında 5 aileyi geçindirebilecek bir para kazandırıyor" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!