Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Suuçtu'da doğaya, Sarnıç'ta yöresel lezzetlere doyacaksınız! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, Suuçtu Şelalesi ve Muradiye Sarnıç Sosyal Etkinlik Merkezi pandemi sürecinde şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Bursa Suuçtu'da doğaya, Sarnıç'ta yöresel lezzetlere doyacaksınız! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ın ilçeye kazandırdığı Bursa'nın en modern tesislerinden Muradiye Sarnıç Sosyal Etkinlik Merkezi, sadece Mustafakemalpaşa'nın değil tüm bölgenin en önemli sosyal merkezlerinden biri oldu.

Suuçtu Şelalesi ziyareti öncesi ya da sonrasında Muradiye Sarnıç Sosyal Etkinlik Merkezi'ne uğrayan konuklar, yöresel ürünlerle hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri yerken aynı zamanda da doğanın tüm güzelliğine doyuyor.

Lezzetli, kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Muradiye Sarnıç Sosyal Etkinlik Merkezi ve doğa harikası Suuçtu Şelalesi, pandemi süreciyle birlikte ilçe halkının ve şehir merkezinden gelen Bursalıların en çok tercih ettiği yerler arasında.

"PANDEMİ SÜRECİNDE İNSANLAR AÇIK HAVAYA VE YEŞİL ALANLARA DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYMAYA BAŞLADI"

Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya, Muhabirler Gülname Paça ve Ezgi Kayı'ya tesisle ilgili bilgiler veren vatandaşların ilçede böyle bir sosyal tesise ihtiyaç duyduklarını dile getiren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, "Çocuklarımızla yemek yiyebileceğimiz, dinlenebileceğimiz ve güzel vakit geçirebileceğimiz bir yere ihtiyacımız vardı. Mevcutta böyle bir tesise ayırabileceğimiz bütçe varmış. Belediye olarak biz de katkı verdik. Ben hem TANAP'a hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a çok teşekkür ediyorum. Bir ortaklık düzenleyip, Sarnıç Sosyal Tesisi'ni ortaya çıkardık. Böylece ilçemiz sosyal tesisine kavuşmuş oldu. Çok kısa bir zamanda yaptık burayı. Nisan ayında göreve geldim ve Ekim ayı itibariyle sosyal tesis açıldı. Sosyal tesisin tadına varacakken ortaya pandemi çıktı. Bu pandemi sürecinde insanlar açık havaya ve yeşil alanlara daha çok ihtiyaç duymaya başladı. Bulaş riski bittikten sonra, biliyorum ki randevularımız dolup taşacak. Halkımız burayı çok seviyor, bu durum da bizi çok memnun ediyor. Bu tesiste Bursa'mızın en güzel oyun parklarından biri var. Aynı zamanda ilçemize özgü kahvaltılarımız ve et yemeklerimiz var. Ben buranın damak tadının çok güzel olduğunu düşünüyorum ve herkesin tatmasını isterim" dedi.

Suuçtu Şelalesi ise sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin doğa harikalarından biri.

"TÜM TÜRKİYE HALKIMIZI BURAYA BEKLİYORUZ"

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, "Burası Bursa'nın belki de Türkiye'nin ender güzelliklerinden bir tanesi. Bu doğa harikasının değerini bilmek için elimizden geleni yapıyoruz. 38 metreden dökülen bir suyumuz var ve tam bir tabiat harikası. Burayla ilgili projelerimiz var. 20 yıllığına burayı kiraladık. Buradaki hizmetler belediyemiz kararıyla olacak. Suuçtu Şelalesi'nin elektrik sorunu var. Elektriği getirmeyi düşünüyoruz ve getirdikten sonrası için de projelerimiz var. Doğaya zarar vermeden, güzelliğini bozmadan bungalov evler yapacağız. Karavan turizmimiz, otoparkımız, mescidimiz ve seyir tepeleriyle buraya ayrı bir değer katacağız. Buraya entegre olan Sarnıç tesisimiz de var. Burayı gezen, doğayla baş başa kalan misafirlerimiz, tesisimizde de yöresel yemeklerimizi tadıp, dinlenebiliyorlar. Tüm Türkiye halkımızı buraya bekliyoruz. İnsan burada derdini unutur" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!