Bursa Ramazan Sokağı'nda Iğdır havası esti

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda bu defa Iğdırlılar kültürlerini yaşattı. Iğdır Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından sahnelenen gösteriler büyük ilgi gördü.

Bursa Ramazan Sokağı'nda Iğdır havası esti

Nilüfer Belediyesi'nin, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurduğu "Ramazan Sokağı" her akşam farklı gösterilere sahne oluyor. Hemşehri derneklerinin kültürlerini yaşattığı Ramazan Sokağı'nda kurulan sahnede bu defa Iğdırlılar vardı.

Iğdır Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

Gecede, Iğdır Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Halk Oyunları ekibinin gösterileri büyük alkış aldı. "Ateşli Bıçak" gösterisi sırasında izleyenler nefeslerini tutarken, Kafkas Oyunları ayakta alkışlandı. Sanatçı Himmet Öztürk de seslendirdiği Iğdır yöresine ait ezgilerle herkesi coşturdu. İzleyiciler müziğe sahne önünde oynayarak eşlik etti.

Geceye katılanlar ayrıca Ramazan Sokağı'nda bulunan standlardan da yörelere özgü ürünler alma imkânı buldu. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı, Ramazan Bayramı'na kadar hemşehri derneklerinin gösterilerine ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!