Bursa protokolü oyunu kullandı

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Osmangazi İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar oylarını kullandı. Bursa protokolü oy kullanmaya aileleriyle birlikte geldi.

Bursa protokolü oyunu kullandı

Bursa Valisi İzzettin Küçük oyunu Hamzabey İlköğretim okulunda kullandı. Ailesiyle birlikte saat 11.00'de okula gelen Vali Küçük oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada il genelinde seçim güvenliğinin sağlandığını ve herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade etti. Küçük, " Şuana kadar bana hiçbir vukuat iletilmedi. Hem jandarma bölgesinde hem polis bölgesinde, bu muhteşem bir olay. Demokrasi kültürünün ülkemizde ne kadar yaygınlaştığını gösteriyor. Seçim güvenliği bütün mahalle ve sokaklarda her alanda gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık 4 bin 500 güvenlik görevlimiz görevlendirilmiştir. 6 bin 331 sandıkta oy kullanılıyor. Bunun 30 tanesi gezici sandık yani engelli ve yaşlı seçmenler için kullanılan sandıklar, 7 tane sandık cezaevine yerleştirildi. Gerisi tamamen okullarımızda resmi binalarımızda kullanılıyor. Seçim büyük bir olgunlukla ilerliyor. Yukarıdan öğrendim baya bir katılım var. Ülkemize şehrimize hayırlı olsun" dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ailesi Osmangazi'ye bağlı 1.Murat İlkokulunda sandık başına geçerek oyunu kullandı. Aktaş, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bugün büyük bir heyecanla büyük bir keyifle, hem cumhurbaşkanını hem de yeni Meclis'in 600 milletvekili için sandığa gidiyor. Öncelikle bu yeni seçimin Bursa'mıza ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Demokrasi tezahür edeceği, sandıktan çıkan sonuca saygı duymak gerek. Herkes hür iradesiyle 1 adet oyunu kullanıyor. Kimsenin hiç bir şekilde farklılık taşımadığı eşit sayıldığı nihai bir ortamdayız. Seviyeli güzel bir seçim dönemi geçirdik. Bursa'da bizde büyük heyecanla 17 ilçemize dağıldık. Artık söz milletin, saat 17'de sandıkların açılmasıyla birlikte nihai dönem ortaya çıkacak. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkeye çok şeyler kazandırdı. Başkaları yapacaklarını söylediler ama biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı söyledik. İnanıyorum ve Ümit ediyorum ki bu millet buna karşılık verecektir. Nihayetinde milletimiz ne derse o olur. Takdir edersiniz ki 3 milyonluk bir şehirde engelli vatandaşlarımızda var. Sandığa kendi başına, refakatsiz ulaşamayacak vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Alo 153'ü arayan vatandaşlarımıza Saat 17.00'ye kadar hizmet vereceğiz. Osmangazi Belediyemizde bu konuda büyük destek sunuyor" ifadelerini kullandı. 

Osmangazi İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçenin oy potansiyeline vurgu yaparak, Seçim ülkemize hayırlı olsun. Demokrasi şöleni, vatandaşımız burada kararını veriyor. Bu karar ile 5 yıl ülkeyi yönetecek olan yöneticiyi seçiyor. Düşüncesini sandıkta söylüyor. Bizler bir aylık süreçte yoğun çalışmalar yaptık, vatandaşla bir arada olduk. Yaptığımız çalışmaları anlattık, yapacağımız çalışmaları tekrar onlarla paylaştık. Onlar da buraya gelip kararlarını veriyorlar. İnşallah hayırlı olur. Bursa 2 milyon 147 bin seçmeni olan bir şehir. Osmangazi de 631 bin seçmeni olan bir ilçe, Osmangazi nüfusu ile seçmeni ile belirleyici noktada. Buradan çıkacak sonuç Bursa'nın tercihini ortaya koyuyor. Umarım hayırlı olur" diye konuştu. 

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oyunu ailesi ile birlikte kullandı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, eşi Şükran Edebali, oğulları Yusuf ve Yekta Edebali ile birlikte Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oyunu Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu'nda kullandı. 2395 numaralı sandıkta oyunu kullanan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Ülkemizin siyasal yaşamı içerisinde tek çare ve tek karar mercii millet iradesidir. Bugün Türkiye'de 60 milyon seçmen sandık başına koşuyor. Yıldırım'da 460 bin seçmenimiz oyunu kullanıyor. Seçimlerin huzur, güven ve demokratik olgunluk içerisinde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Ben de oyumu ailemle beraber Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu'nda kullandım. Buradaki huzur ve güven ortamına da şahit oldum. Onurlu ve izzetli bir yaşamın yegane referansı millet iradesidir. Milletimiz en doğru kararı verecektir. Bugüne kadar saha çalışmalarında adaylar ve partiler söyleyeceklerini söylediler. Son söz ise milletimizindir. Milletimizin verdiği kararın hepimizin başının üstünde yeri var. Seçimlerin Yıldırım'ımıza, Bursa'mıza, aziz milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum" dedi.

'DEMOKRASİNİN ÖNÜNDE ENGEK YOK'

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanmak isteyen dezavantajlı kişilere yönelik hizmetlerini, oy verme işlemi süresi içerisinde sürdürdüklerini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Oy kullanmak isteyen engelli, sandığa gidemeyecek durumdaki hasta ve bakıma muhtaç kişileri oy kullanma yerlerine taşıyarak vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olduk. Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi'nin 444 16 02 numarasından başvuru yapan vatandaşlarımızı, evlerinden alarak oy kullanacakları okula ulaştırdık ve oy verme işlemleri tamamlandıktan sonra evlerine geri bıraktık" bilgisini verdi.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sandığa giderek oyunu kullanan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Güvenli bir seçim için hassasiyet gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozbey, "Güvenli seçim, demokrasinin temel taşı ve özgürlük, barış, insan hakları, hukuk demektir" dedi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanmak için sandık başına gitti. Oyunu, eşi Seden Bozbey ile birlikte Nilüfer Belediyesi Özlüce İlkokulu'nda 1354 numaralı sandıkta kullanan Başkan Mustafa Bozbey, seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, vatandaşların sandığa giderek, Türkiye'nin geleceğini belirlemesi yönünde önemli bir sorumluluk aldığını ifade etti. Seçimin güvenli bir şekilde geçmesi için özellikle yöneticilerin hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey şöyle devam etti: "Güvenli seçim konusunda duyarlı olmamız gerekiyor. 21. yüzyılda hala daha Türkiye Cumhuriyeti'nde güvenli bir seçim olması gerektiğini konuşuyorsak, bu bizim için üzerinde durmamız gereken son derece önemli bir konu diye düşünüyorum. Özellikle yöneticilerin bu konuda hassasiyet içinde olması gerekiyor. Hukukun bu konuda güvenilirliğinin artması gerekiyor."

Seçimin güvenilirliğine inandığını ancak bugün itibariyle farklı görüşlerin, düşüncelerin ve konuların olmasıyla insanların kafasında soru işaretleri oluştuğunu ifade eden Başkan Bozbey, "Bu soru işaretlerini oluşturmamalıyız. Özgür bir seçim demek, kardeşlik duygularının pekişmesi demek" diye konuştu. Güvenli bir seçimin, demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu belirten Başkan Bozbey, "Demokrasiyi, barışı güçlendirmeli, bunun sonucunda da seçimlerde insanların özgürce oy kullanabilmelerinin önünü açmalıyız. Gelişmiş, dünyaya birlik ve beraberlik seslerini hep birlikte veren bir ülke olmalıyız" dedi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sandık görevlilerini de ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için bugün eşi Birnur Taban ve kızıyla birlikte sandık başına gitti. Oyunu 11.30'da Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi 1258 no'lu sandıkta kullanan Başkan Taban'a AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ile parti yöneticileri de eşlik etti. Taban, seçimlerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Oyunu kullandıktan sonra okul bahçesinde bir açıklama yapan Alper Taban, "Bugün 24 Haziran. Güzel bir güne uyandık. Ülkemizde tarihi öneme sahip bir seçime gidiyoruz. Demokrasi şöleni içerisinde, vatandaşlarımız huzur içerisinde, güzellik içerisinde İnegöl'ümüzde de oylarını gelip kullanıyorlar" dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman oyunu İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu'nda kullandı. Salman, "Bugün demokrasimizin bayramı havasında bir seçim süreci geçiriyoruz. 45 gündür sahalarda tüm teşkilatlarımızla beraber yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. O dönem çalışırken de vatandaşımızın AK Parti'ye, Genel Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza yoğun bir teveccühü ve ilgisi olduğunu gördük. İnşallah bugün de sandıklarda önemli ölçüde AK Parti'nin başarısını göreceğiz. Seçimlerimizin şehrimize, Bursa'mıza, ülkemize, tüm gönül coğrafyamıza hayırlar getireceğine yürekten inanıyorum. Rabbim 24 Haziran'dan sonra daha güzel günleri bizlere göstersin" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!