Bursa Osmangazi'ye Filistin'den kardeş ziyareti

Bursa Osmangazi Belediyesi'nin kardeş şehri olan Filistin Beyt-Hanoun Belediye Başkanı Mohammed Nazek El Kafarna Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti. Kardeş iki belediye arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi adına bir protokol imzalandı.

Bursa Osmangazi'ye Filistin'den kardeş ziyareti

Kardeş şehir olmasının ardından ilk kez bir araya geldiklerini belirten Başkan Mustafa Dündar, ''Filistin Beyt-Hanoun Belediyesi kardeşlik protokulü imzalamak konusunda bizlere talepte bulundular. Filistin, Gazze dünyanın gözleri önünde sıkıntılar yaşıyor. Bizler de Osmangazi Belediyesi olarak buna dikkat çekmek adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Onların oradaki yaşam mücadelesi ve başkanımızın yokluk içinde hizmet üretmesi kolay işler değil. Kendilerine inançları doğrultusunda yaptıkları mücadelelerine destek veriyor, bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum'' diye konuştu.

İmzalanan protokolden büyük mutluluk duyduklarını vurgulayan Filistin Beyt-Hanoun Belediye Başkanı Mohammed Nazek El Kafarna ise ''Yanımızda durup bizlere yardım edeceğiniz için Başkan Dündar'a çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu kardeşlik her zaman devam edecek'' dedi.

Başkan Dündar, daha sonra Filistin Beyt-Hanoun Belediye Başkanı Mohammed Nazek El Kafarna'ya Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni gezdirdi. Başkan Kafarna müzenin ihtişamı karşısında büyülendiğini belirterek, ''Osmangazi'nin tarihi gücünü anlamak için sadece bu müzeyi görmek bile yeterli'' diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!