Bursa Osmangazi'de yaz okullarına akın

Bursa Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Atıcılar, Demirtaş ve Fatih yüzme havuzları, çocukların tam anlamıyla akınına uğradı.

Bursa Osmangazi'de yaz okullarına akın

Atıcılar, Demirtaş ve Fatih Yüzme Havuzları, her mevsimde yüzmeyi sevenlere hizmet veriyor. Çocukların tatillerini spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla 18 Haziran'da başlatılan ve 6 Temmuz'da sona erecek olan Yaz Dönemi Yüzme Kurslarının ilk dönemine 2 bin 562 çocuk kayıt yaptırdı. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 ayrı program ve 3 dönem olarak gerçekleştirilen yüzme kursuna katılan kursiyerler, yaş ve yüzme bilme derecelerine göre farklı gruplara ayrılıyor.

Osmangazi Belediyesi'nin Yaz Dönemi Yüzme Kurslarının hafta içi programında çocuklar 10.00 - 17.00 saatleri arasında birer saatlik dilimler halinde haftanın dört günü eğitim alıyor. 3 hafta boyunca süren hafta içi programlarında çocuklar toplam 12 saat yüzme eğitimi görüyor. Bunun yanı sıra hafta sonu programlarında ise 11.00 - 16.00 saatleri arasında 4 hafta eğitim alan minik sporcular, birer saatlik verilen eğitim ile birlikte toplam 8 saat yüzme eğitimi alarak kursu tamamlıyor. Profesyonel yüzme hocaları eşliğinde gerçekleştirilen eğitimler sonunda kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika takdim ediliyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Demirtaş Yüzme Havuzu'nu ziyaret ederek Yaz Dönemi Yüzme Kurslarına katılan çocuklar ile bir araya geldi. Yüzme kurslarına yoğun ilgi olduğunu belirten Başkan Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak her yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları'nda bu yıl 7 branşta eğitim veriyoruz. Çocuklarımızın yaz aylarını dolu dolu geçirmesi için düzenlediğimiz spor okulları 4 dönem olarak gerçekleşiyor. Atıcılar, Demirtaş, Fatih yüzme havuzlarında verilen eğitimin yanı sıra Dikkaldırım Kapalı Spor Salonu'nda basketbol, judo, taekwondo, voleybol ve masa tenisi, Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri'nde ise kort tenis çalışmaları sürdürülüyor. Yaz Dönemi Spor Okulları sayesinde sporla tanışan çocuklarımızın, geleceğin şampiyonları olarak bizleri gururlandırmasını temenni ediyorum'' dedi.

Spor okullarının ikinci dönemi 10 Temmuz ile 27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!