Bursa Orhaneli Devlet Hastanesi, bölge hastanesi olma yolunda

Bursa ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Orhaneli Devlet Hastanesinde fizik tedavi ünitesi açıldı.

Bursa Orhaneli Devlet Hastanesi, bölge hastanesi olma yolunda

Balıkesir ve Kütahya'dan gelen hastalarla birlikte bölge hastanesi gibi çalışmaya başlayan hastanede, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hizmet alımı yoluyla yapılan fizik tedavi ünitesinde fizyoterapist ve fizik tedavi teknikeriyle hastalar tedavi ediliyor. Günde 120 hastaya bakılabilen ünitede her türlü fizik tedavi araç ve gereci yer alırken, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı da hastalara hizmet veriyor.

Hastanede düzenlenen açılışa Bursa milletvekili Osman Mestan, Kaymakam Abdülhalim Can, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, ilçe yöneticileri, vatandaşlar ve çalışanlar katıldı.

Hastane Yöneticisi Mustafa Şen açılış konuşmasında; "Bugün bölgemize yeni bir sağlık hizmeti kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetini bölgemizde tüm Bursa'ya hitap edecek şekilde hayata geçirdik.   Ünitemiz fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında en modern tıbbi cihazlarla donatıldı. Buradaki hizmetin tüm Orhaneli, Bursa ve çevre illerden gelecek olan vatandaşlarımıza faydalı olmasını ve şifalar getirmesini diliyorum" dedi

Genel Sekreter Rüstem Aşkın ise "Burada hizmet alımı modeli var. Uzak bir ilçe olunca ülkemiz sağlık şartlarında bu model işliyor. Orhaneli ve çevresinde fizik tedaviyi canlandıracağız. Çok güzel bir hastane eski sanatoryumlar gibi. Burada palyatif bakım merkezimizde mevcut. Ev şartlarında bakılamayan hastalar burada bakılıyor. Biz çalışıyoruz mesai kavramımız yok. Çalışanlardan da devlete sadakat beklediklerini"  ifade etti.

Programın sonunda hastaneye yaptığı katkılardan dolayı Osman Güngör'e plaket takdim edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!