Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa NOSAB: "Paket, her kesim için rahatlama sağlayacaktır"

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi'ne dair değerlendirmede bulundu.

Bursa NOSAB: ''Paket, her kesim için rahatlama sağlayacaktır''

"Açıklanan tedbirlerin kapsayıcı ve herkesin ihtiyacına yönelik olmasının, toplumun her kesiminden insan için ekonomik rahatlama sağlayacağını düşünüyorum" diyen Gülmez'in görüşleri şu şekilde:

"Tüm dünyayla birlikte ülkemize de olumsuz tesir etmeye devam eden COVID-19 salgınına karşı alınan önlemleri değerli buluyorum. Bu salgının etkilerini azaltmak ve ekonomik olumsuzlukları en aza indirebilmek için hükümetten böyle bir açıklama bekliyorduk. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketiyle, pek çok sektörün vergi ve prim ödemeleri altı ay ertelendi, finansman desteği sağlanacağı açıklandı, çeşitli vergilerde indirime gidileceği bildirildi. Açıklanan tedbirlerin kapsayıcı ve herkesin ihtiyacına yönelik olmasının, toplumun her kesiminden insan için ekonomik rahatlama sağlayacağını düşünüyorum. Bu sebeple daha kapsayıcı bir önlemler paketiyle, salgına karşı daha yüksek bütçe ayırmak gerekebilir. Umuyorum ki bu zor günleri ülke olarak en az insani ve ekonomik zararla atlatabiliriz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!