Bursa'nın yol haritasını çizdi

İş dünyası büyük seçim hazırlığındayken, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay vitrine Bursa 2023 Platformu'nun toplantısıyla çıktı. Yeni bir döneme milat olacak çalışmalara hız vereceklerini ifade eden Burkay, "Benim Bursa'ya inancım ve Bursa için hayallerim var" dedi.

Bursa'nın yol haritasını çizdi

 

 

Haber: Rabia DENİZ - Kamera: Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM


İş dünyası büyük seçim hazırlığındayken, BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker'in ardından başkanlığa aday olan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay vitrine Bursa 2023 Platformu'nun toplantısıyla çıktı. BTSO'nun seçim maratonuna değişim vurgusuyla çıkan Burkay, Bursa 2023 Platformu ile yalnızca Türkiye ve bölgede değil kürede farklı kılacak ortak gelecek projesi hazırladıklarını söyledi. Yeni bir döneme milat olacak çalışmalara start vereceklerini ifade eden Burkay, yeni zenginlik alanının farklı aktörleri olma iddiasında olduğunu ifade etti.
YARINI BİRLİKTE KURALIM
Bursa'da son yıllarda eşine ender rastlanan örnek birlikteliği ve beraber hareket etme kültürünü daha ileriye taşıyacaklarını kaydeden Burkay, "Yeni teşvik politikaları ile yeni cazibe merkezleri ortaya çıkıyor. Bursa 1. Teşvik bölgesinde desteklenen sektörlere baktığımızda orta ve ileri teknoloji alanları öne çıkıyor. Kısır çekişmelerden popülist politikalardan kurtulup 2023 Bursa'sının vizyonunu oluşturacak projeleri konuşmamız gerekiyor. Kentin geleceğine inanmış insanlar olarak Bursa 2023 platformunun gerekliliğine inandık. İsteğimiz Koltuklara ve makamlara esir olmayan onlardan güç almayan bir anlayışı benimsiyoruz. Amacımız makam mevkii için günü kurtarma değil Bursa'nın geleceğini oluşturmaktır. Sizlere elimi uzatıyor ve gelin bu yarını birlikte kuralım diyorum" dedi. 
'BURSA İÇİN HAYALLERİM VAR'
Bursa yerel kabiliyetleri ve başardıklarıyla birlikte Türkiye'nin savunma ve uzay üssü olabileceğine değinen Burkay, uzun vadeli stratejilerin gerekliliğine işaret ederek, "Neden Türkiye'nin Gökmen'i Bursa'dan çıkmasın? Neden geleceğin endüstrisi uzay, Bursa'da kuluçkalanmasın, ivmelenmesin? Uzay yarışı kaçınılmaz ise yarım asır sonrasını Türkiye üstünlüğünde uzayın ağırlığı önemli bir yer kaplayacak ise neden Bursa bu alandaki küresel merkezlerden biri haline gelmesin? Benim Bursa'ya inancım ve Bursa için hayallerim var. Bursa geleceğin yıldızı olmak adına teknoloji uzay ve savunma sanayinin başkenti konumunu elde edebilir. Cumhuriyetin 100. Yılında 75 milyar dolar ihracat yapan bir kent düşünüyorum. Bursa'nın ortak hedefi ise farklılaşmak dönüşmek ve daha önemlisi gelişmek zorundayız" dedi.
BURSA'NIN HAYAT DİNAMİĞİ
Farklı bir gelecek için yerel kabiliyetlerin daha farklı ve değerli adımlar atması gerektiğine dikkati çeken Burkay, iş dünyasının Bursa'yı yarınlarda da var edebilecek kürede belirgin kılacak adımları atması gerektiğini söyledi. Bursa'nın yarınını inşa edecek yerel kabiliyetleri iş dünyasının temsil ettiğini belirten Burkay, "Çünkü BTSO'nun bana göre açılımı Bursa'nın hayat dinamiği olan yerel kabiliyetleri yani sizlersiniz. Otomotivden tekstile gıdadan turizme kadar geleceğe dair zenginlik alanlarımız var" ifadelerini kullandı.

GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Burkay'ın 2023 vizyonu toplantısı gövde gösterisine dönüştü. Pek çok sanayici, iş adamı, sivil toplum örgütü temsilcilerinin katıldığı toplantıda İbrahim Burkay'a tam destek geldi. 
 

Bursa'nın yol haritasını çizdi Bursa'nın yol haritasını çizdi Bursa'nın yol haritasını çizdi Bursa'nın yol haritasını çizdi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!