Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'nın vaka haritası korkutucu! (ÖZEL HABER)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hem sosyal medyadan hem de televizyondan her gün sosyal mesafe, maske ve hijyenle ilgili uyarılarda bulunuyor. Ne yazık ki Bursa'nın bazı bölgelerinde kurallara uyulmuyor. Vaka sayılarındaki artış da hız kesmiyor!

Bursa'nın vaka haritası korkutucu! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'da koronavirüs vakaları artıyor.

Yapılan uyarılara kulak asılmadığı her gün kamuoyuna yansıyan haberlerle ortaya çıkıyor.

Bursa'da en riskli bölgeler neresi sorusuna artık her yer yanıtı verilebilir!

Zira Bursada Bugün ekibi günün yoğun saatlerinde Bursa'nın kalabalık lokasyonlarını gezdi. 'Hayat Eve Sığar' uygulamasından en riskli bölgeleri tespit etti.

Özellikle Özlüce, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Kapalı Çarşı ve Yeşilyayla'da kurallara uyulup uyulmadığına bakıldı.

Maalesef birçok noktada ortaya çıkan manzara hiç de iç açıcı değildi.

SOSYAL MESAFE YOK

Birçok uyarıya, can kayıplarına karşın Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Kapalı Çarşı ve Yeşilyayla'da yasaklara uyulmuyor. Sosyal mesafe kuralları dikkate alınmıyor. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda kafeler dolup taşarken, Kapalı Çarşı ve Yeşilyayla'da sosyal mesafeye dikkat edilmiyor. Kafelerde kişi sayısı düşürülmeden müşteri alınmaya devam ediliyor. Masalar arası mesafe kuralı uygulanmıyor. Vatandaşlar koronavirüs yokmuşçasına alışveriş yaparken, ne yazık ki esnafın birçoğu maske takmıyor. 'Hayat Eve Sığar' uygulamasına göre Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Kapalı Çarşı ve Yeşilyayla 'çok yüksek riskli bölge' olarak gözüküyor.

KURALLARA EN ÇOK ÖZLÜCE DİKKAT EDİYOR

Özlüce'de ise durum daha farklı. Sokaklarda çok fazla insan bulunmuyor. Dışarıda olan vatandaşların hepsi maske kuralına uyuyor. Özlüce'de bulunan kafe ve restoranlarda ise masalar arası mesafe kuralı uygulanıyor. Vatandaşlar kendi aralarında sosyal mesafe kuralına da dikkat ediyor. 'Hayat Eve Sığar' uygulamasına göre Özlüce 'orta riskli bölge' olarak gözüküyor.

 

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!