BURSA'NIN OSB'LERİ ORTAK ENERJİ SANTRALİ KURACAK

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Organize Sanayi Bölgesi önderliğinde toplanan Bursa'daki bütün OSB'lerinin yöneticileri, enerji, çevre, su ve doğalgaz sorunlarını değerlendirdiler.

BURSA'NIN OSB'LERİ ORTAK ENERJİ SANTRALİ KURACAK

Toplantıya katılan sanayicilere hitaben kısa bir konuşma yapan BTSO Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur, sanayicilerin bir taraftan kendi işlerini yaparken bir taraftan da bölgesindeki sorunlar ile meşgul olduğunu söyledi. Bölgelerdeki arıtma tesislerinden, elektrik işlerine, çevre, su ve doğalgaz işlerine kadar sanayicilerin koşturduğunu kaydeden Uğur şöyle konuştu:

"İşte bu noktada birlik ve beraberliğimiz ve özellikle kendi aramızdaki bilgi ve deneyim paylaşımı bana göre büyük önem taşıyor. Çünkü küçük de olsa büyük de olsa sorunlarımız hep aynı ve birbirine benziyor. Benzer sorunlara ortaklaşa müdahale etmek, birlikte hareket etmek, güçlerimizi birleştirmek ve ortak bir duruş sergilemek bana göre çok önemli."

BTSO OSB olarak ilkine ev sahipliği yaptıkları toplantının belli aralıklarla devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayan Ali Uğur, Bursa'daki Organize Sanayi Bölgeleri'nin ortak hareket etmesi ve sanayicileri koruyacak faaliyetler yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. Bu anlayış ile ortak bir enerji santralinin kurulması ihtiyacını ortaya koyan Uğur, sanayicinin enerji fiyatları konusunda yaşadığı sıkıntıların giderilmesi için tüm OSB'lerin hissedar olacağı bir şirketin kurulması gerektiğine işaret etti.

"GEÇ KALMIŞ BİR TOPLANTI"
Toplantıda söz alan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ise tüm OSB'lerin ilk kez bir araya geldiği toplantının çok daha öncelerde yapılması gereken geç kalınmış bir girişim olduğunu söyledi. Bursa'da faaliyet gösteren OSB'lerin kendi sorunlarını dile getirmesi ve daha iyi bir yaptığım gücüne kavuşması için ortak hareket etmesi gerektiğini aktaran Aras, BOSEN'in hisseleri üzerindeki kaybedilen hakların ya devredilmesi gerektiğini ya da farklı bir oluşuma gidilerek tüm OSB'lerin hisse sahibi olacağı yeni bir şirketin kurulması gerektiğini belirtti. Aras, bir sonraki toplantının 7 Haziran'da kendi ev sahipliğinde yapılması için OSB yöneticilerine teklifte bulundu.

DOSAB Başkanı Feridun Kahraman da bu toplantının kendilerini çok mutlu ettiğini ve bundan sonraki toplantılarda mutlaka birçok önemli kararın alınacağına inandığını ifade etti.

Teklifi olumlu bulan OSB Başkanları ve Yöneticileri, 7 Haziran tarihinde yeni enerji santrali şirketinin kurulması gündemi ile toplanma kararı aldı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!