Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'nın fethi şenliklerine uluslararası ilgi

Bursa'da bu yıl sekizincisi düzenlenen Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'ne, sadece Türkiye'den değil yurt dışında da birçok konuk katıldı.

Bursa'nın fethi şenliklerine uluslararası ilgi

Bursa'nın en büyük şenlikleri olan "Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri" yerli yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler, Bursa'nın tek yürek olduğu şenlikleri beğeniyle izlerken Osmangazi Belediyesi'nin kardeş belediyelerinden Makedonya Çayır ve Üsküp, Saraybosna Starigrad, Yunanistan Kozlukebir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mehmetçik Belediyelerinin bürokratları da Bursa'daki şenlik havasını soluma fırsatı buldu.
TÜM ETKİNLİKLERE KATILDILAR
Tophane Meydanı'nda başlayan şenlik programından fetih yürüyüşüne, kına gecesinden geleneksel köy şenliğine kadar tüm etkinliklere katılan konuklar, Bursalıların heyecanına ortak oldu. Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mehmetçik Belediyesi'nden gelen ekip Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a plaket takdim ederek misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
BOSNA HEYETİNE YEMEK
Bosna Hersek Cumhuriyeti'nden gelen Starigrad Belediyesi ekibine Sümbüllü Bahçe Konağı'nda yemek veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Osmanlı'nın kuruluş felsefesinin oluştuğu Bursa'da bugün dahi kardeşlik ve dostluk tohumları yeşeriyor. Bizler atalarımızdan aldığımız birlik ve beraberlik coşkusunu bugün şenliğimizde yaşatıyoruz. Kardeş belediyelerimiz de bizlerin bu kutlu gününe ortak oluyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi. Starigrad Belediye Başkan Danışmanı Gazi General İsmet Haciç, Başkan Yardımcısı Suat Bergiç ve meclis üyelerinin katıldığı yemekte, Bosna Baş İmamı Ferit Dovutoviç, 18. Yüzyılda yaşamış önemli kanaat önderi isimlerden Mustafa Başegi'nin Türkçe'ye çevrilmiş kitabını Başkan Dündar'a armağan etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!