Bursa'nın en güzel yerlerinden biri kaderine terk edildi! (ÖZEL HABER)

Uzun yıllardır Bursalılara hizmet veren ve neredeyse şehrin simgelerinden biri haline gelen Wamtes, kaderine terk edildi. 2 yıldır kapısına kilit vurulan tesis, harabe durumuna geldi.

Bursa'nın en güzel yerlerinden biri kaderine terk edildi! (ÖZEL HABER)

SEFA BALABAN - BURCU SEKMEN / BURSADA BUGÜN

Kükürtlü Caddesi'nde uzun yıllar Bursalılara hizmet veren ve Mülkiyeti Uludağ Üniversitesi'nde olan Wamtes, son 2 yıldır kaderine terk edilmiş durumda. Şehrin merkezinde bulunan çam ve çınar ağaçlarının gölgesinde Bursalıların keyifli vakit geçirdiği Wamtes'e 2 sene önce işletmecisinin elinden alınarak kapısına kilit vuruldu. Bahçe ve kafe harabeye döndü.

Buranın tekrar Bursalıların hizmetine açılması gerektiğini söyleyen Kükürtlü Mahalle Muhtarı Canan Akın Erdem, "Bu güzelim tesis 2 senedir kapalı. Bu tesis bizim için çok önemli. Tarihi açıdan da önemi çok büyük. Yaklaşık 600 yıl Bursalılara hizmet etti. Buranın yeniden Kükürtlü'ye kazandırılmasını istiyoruz. Böyle atıl vaziyette kalmasın. Kükürtlü sakinleri buradan faydalansın istiyoruz" ifadelerini kullandı. Wamtes yıllarca Bursalıların buluşma mekanı haline gelen bir yer olmuştu. İşletmesi elinden alınan Hasan Erdem ise, Uludağ Üniversitesi Eksi Rektörü Yusuf Ulcay'a hakkını helal etmediğini bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna duyurmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!