Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'nın demiryolu özlemi bir kez daha gündemde

Cumhuriyet Halk Partisi 22-23'ncü Dönem Bursa Milletvekili ve Demiryolu Sevdalıları Derneği Başkanı Kemal Demirel'in Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaretinde Türkiye'nin önde gelen sanayi kentlerinden biri olan Bursa'nın ulusal demiryolu ağına bağlanmasının kent açısından taşıdığı önem bir kez daha gündeme geldi.

Bursa'nın demiryolu özlemi bir kez daha gündemde

Göreve yeni seçilen Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Toprak ve Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Demirel, 1997'de başlattığı günden bugüne 23 Yıllık "Bursa'ya Demiryolu" konusundaki çalışmalarını anlattı. Sanayi, turizm, tarım, eğitim ve tarih kenti Bursa'nın aynı zamanda ekonomiye en fazla katkı veren ikinci il olduğunu hatırlatan Demirel, "Bursa'nın çoktan trene kavuşması gerekiyordu. Yeterli kaynak aktarıldığında, bu yılın sonunda bu iş bitebilir" dedi.

Evsahibi başkan İbrahim Toprak da DESEV Demiryolu Sevdalıları Derneği Başkanı Kemal Demirel'in çalışmalarını geçmişten buyana yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini kaydetti. Toprak, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa Demiryolu Projesi'nin öncelikli projeler arasına alınması talimatı verdiğine ilişkin yapılan açıklamaları da son derece umut verici bulduğunu söyledi.

Toplantıda DESEV Başkan Yardımcısı İbrahim Alkaya ve dernek yönetimi de hazır bulundu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!