Bursa'nın birleştirici kimliği ön plana çıkacak

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın düzenlediği Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması yarın başlıyor. Bursa yarından itibaren Balkanlardaki 9 ülkeden gelen çeşitli siyasi partilere mensup yerel yöneticileri ağırlayacak. İl Başkanlığı'nın organizasyonuyla Balkan ülkeleri arasındaki ekonomik, siyasi ve sosyal işbirliğine yerel siyaset düzeyinde katkı sağlanacak.

Bursa'nın birleştirici kimliği ön plana çıkacak

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması kapsamında Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan'dan gelen siyasi parti yerel temsilcileri onuruna, yarın (26 Ocak 2013, Cumartesi) saat 13.00'te Muradiye'deki Dârüzziyafe Restoran'da bir öğle yemeği verecek.


ALMİRA'DAKİ BULUŞMA...
Balkan ülkelerindeki siyasi partilerin il başkanları ile dostluk ve işbirliğini daha ileri seviyeye ulaştırmak amacına da hizmet eden Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması ise ertesi gün (27 Ocak 2013, Pazar) Almira Otel'de saat 18.00'de başlayacak.
Program, İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Dr. Halit Eren'in vereceği konferansın ardından AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'ın konuklara hitap etmesiyle sürecek.
DOSTUK BİLDİRGESİ İMZALANACAK...
Konuşmaların sonunda Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması'nın katılımcıları Bursa Dostluk Bildirgesi'nin altına imza atacak. Bildiride özetle ortak görüş olarak, "Ülkelerimiz arasındaki siyasal, ekonomik, kültürel, sanatsal ve toplumsal işbirliklerimizin güçlendirilmesi ve yükseltilmesi konusunda güçlü bir çaba göstermeyi temel amaç ve hedefimiz olarak görüyoruz" ifadesi ön plana çıkacak.
Bursa-Balkanlar arasındaki bağların güçlenmesini sağlayacak Yerel Siyaset Buluşması, sanatçı Suzan Kardeş'in seslendireceği Balkan ezgilerinden oluşan konser ve Balkan halk oyunları gösterisiyle son bulacak.
"BULUŞMA BURSA'NIN BİRLEŞTİRİCİ
KİMLİĞİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAK..."

Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması'yla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, organizasyonun yerel düzeyde bir ilk olduğuna dikkat çekti. Yalçın, "Balkan coğrafyası açısından büyük önem taşıdığını düşündüğümüz bu organizasyon, Türkiye ile Balkan ülkeleri arasında yeni çağın gereklerine göre oluşturulacak işbirliği ve ilişkileri güçlendirecek" dedi.
Yalçın şöyle devam etti:
"Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması, tüm Anadolu'nun renkleriyle bezeli Bursa'nın Balkanlarla olan bağlarının da tazelenmesini sağlayacak, birleştirici, bütünleştirici kimliğine vurgu yapacak. Hükümetlerimizin kurduğu sosyal ve ekonomik ilişkiler ağına güçlü yerel yapılarımız sayesinde biz de büyük katkı koymuş olacağız. Bundan böyle, ülkelerimiz arasında oluşabilecek en küçük sorunları çözmek için yerel siyasetçiler olarak devreye gireceğiz. Siyaseten üstlendiğimiz görev, dostluklarımızın pekişmesini sağlayacak, şehirlerimizin ve ülkelerimizin gücüne güç katacak. Yakın gelecekte, Balkan şehirleri ve o şehirlerin en renkli yansıması Bursa, küresel şehirler ağında birbirinden güç alarak gelişen ve yaşayanlarına modern çağın refah ve kalkınmasını sunan merkezler olarak tarihe geçecek."
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!