Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'nın Amerikalı konukları

Bursa'yı daha yakından tanımak için gelen Amerika'nın Ohio eyaletinin başşehri Columbus'un Belediye Başkanı Michael Coleman, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Vekili Atilla Ödünç ile görüştü.

Bursa'nın Amerikalı konukları


Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, Columbus Belediye Başkanı Michael Coleman ve eşi Janella Simons'la Dobruca Sosyal Tesisleri'ndeki kahvaltıda bir araya geldi. Niagara Vakfı Başkanı Serkan Aykan'ın da katıldığı ziyarette Ödünç, misafirlerine Bursa'yla ilgili bilgiler verdi. Türkiye'de 'tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda yaptıkları çalışmalarla' öne çıktıklarını belirten Ödünç, Bursa'yla benzer özellikler taşıyan Columbus'la kardeşlik ilişkisi kurulabileceğini, iki kentin resmen kardeş olabileceğini ifade etti.

Columbus Belediye Başkanı Michael Coleman, daha iyi tanımak için Bursa'ya geldiklerini söyledi. Gördükleri ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Coleman, "Sahip olduğu özellikler ve özellikle sanayi anlamında taşıdığı benzerlikler dolayısıyla Bursa'yla ileriye dönük iş birliğini geliştirmeyi düşünüyoruz. Bursa'da sanayi ve kurumlarını ziyaret ederek iş birliği yapabileceğimiz konuları belirlemek istiyoruz" dedi.

Ziyaret sonunda Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Belediye Başkanı Coleman'a Bursa bıçağı, eşi Janella Simons'a da 3'lü bir bıçak seti hediye etti. Belediye Başkanı Coleman ise Ödünç'e, Columbus parası ile şehri tanıtan kitaplar takdim etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!