Bursa Nilüfer'de yaya yolları işgaline sıkı denetim

Bursa Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, yaya, engelli ve bisiklet yollarını araçlarıyla işgal eden sürücülere yönelik denetimleri sıkı bir şekilde devam ediyor. 2019 yılının ilk altı ayında yapılan denetimlerde 180 araca cezai işlem uyguladı.

Bursa Nilüfer'de yaya yolları işgaline sıkı denetim

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, engelli, yaya ve bisiklet yollarını araçlarıyla işgal eden sürücülere geçit vermiyor. Ekipler, yaya kaldırımları ve bisiklet yollarına araçlarını park ederek vatandaşın hakkını ihlal edenlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Yapılan denetimler ve vatandaşların da ihbarları sonucunda, ekipler, 2019 yılının ilk altı ayında, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında 180 araca cezai işlem uyguladı.

RUHSATSIZ İŞLETME VE SEYYARLARA CEZA YAĞDI

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ayrıca, bu yılın ilk altı ayında seyyar satıcı ve ruhsatsız işletmelere yönelik de sıkı denetimler gerçekleştirdi.  Nilüfer halkının huzur ve güvenliğini düşünen ekipler, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'na göre 245 ruhsatsız işyeri ve 92 seyyar satıcı hakkında cezai işlem uyguladı.  

Ekipler, Nilüfer'de Kurban Bayramı boyunca da denetimlerini sürdürecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!