Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Ayvaköy'ü turizm alanı haline getirebiliriz

Başkan Burada karavanıyla makamını Ayvaköy Mahallesi'ne taşıyan Başkan Mustafa Bozbey, "Ayvaini Mağarası, doğru projeyle bölgenin en kapsamlı turizm alanı haline getirilebilir. Bunu el birliğiyle yapmalıyız" dedi.

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Ayvaköy'ü turizm alanı haline getirebiliriz

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada karavanıyla makamını Nilüfer'in mahallelerine taşımaya devam ediyor. Vatandaşlarla birebir görüşen Başkan Mustafa Bozbey, gerçekleştirilen projeleri ve sorunları da yerinde inceleme fırsatı buluyor. Karavanın bu haftaki durağı kentin en önemli bölgelerinden biri olan Ayvaköy Mahallesi oldu.

Başkan Bozbey burada ilk olarak mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Daha sonra karavandaki makamında Ayvaköy Mahalle Muhtarı Nuri Ceylan'ı ağırlayan Başkan Bozbey, Ayvaköy'ün özel bir bölge olduğunu vurguladı. Ayvaini Mağarası'nın köye değer kattığını belirten Bozbey, "Buraya gelen vatandaşlar, arazi koşullarından dolayı mağaraya gitmekte zorluk çekiyor. Nilüfer Belediyesi olarak bu konuda bir proje hazırlamıştık. Ancak dağcıların bu projeyi yanlış bulmasından dolayı askıya aldık. Mağaraya bir çıkış yapılması gerekiyor. Bu konuda hem Turizm İl Müdürlüğü, hem kamudaki ilgili müdürlüklere hem de bize görev düşüyor. El birliğiyle Ayvaini Mağarası'nı bu bölgenin en kapsamlı turizm alanına dönüştürmek mümkün. Bu konuda hep beraber projelerimizi yönlendirmemiz gerekiyor" dedi.

Ayvaköy için ekolojik köy projesinin de olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, Ayvaköy'ü tarım ve turizmi içine alan yaşam merkezi haline getirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Nilüfer Belediyesi'nin hizmetlerinden son derece memnun olduklarını kaydeden Ayvaköy Muhtarı Nuri Ceylan da, çalışmalarından dolayı Başkan Mustafa Bozbey'e teşekkür etti. Gün boyu çalışmalarını burada sürdüren Başkan Mustafa Bozbey, kendisinden randevu talep eden vatandaşları da karavandaki makamında kabul etti. Başkan Mustafa Bozbey, mahallede bulunan çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!