Bursa Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri'nde satranç heyecanı

Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasına 85 okuldan 475 öğrenci katıldı. İki gün süren turnuvada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bursa Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri'nde satranç heyecanı

Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri'nin en geniş katılımlı etkinliklerinden biri olan satranç turnuvasında büyük heyecan yaşandı.

İki gün süren turnuva, 85 okuldan 475 öğrencinin katılımıyla Nilüfer Belediyesi Barış Spor Salonu ve Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yarışan öğrenciler en doğru hamleleri yapmak için ter döktü.

İlginin yoğun olduğu satranç turnuvasında, spor salonunu hınca hınç dolduran öğrencilere her hamleleri için 15 dakika 10 saniye eklemeli tempoyla oynadı.

Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen turnuvada öğrenci velileri arasında da turnuva düzenlendi. İki gün süren turnuvanın sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.

Yarışlarda dereceye girenler şöyle:

Minikler Bireysel Kategori

Fatma Övgüm İnce - Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlkokulu

Ali Arda Pınar - Tan İlkokulu

Ömer Güneş Türk - Nedim Öztan İlkokulu

Efe Batuhan Akan - Emir-Koop İlkokulu

Utku Yemen - Hüsnü Züber İlkokulu

Minikler Kategorisi

Şahinkaya İlkokulu

NOSAB İlkokulu

Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlkokulu

Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu

Tan İlkokulu

Küçükler Bireysel Kategorisi

Beyza Ilgın Salarcı - Bursa Kavram Ortaokulu

Deniz Ayakduran - Bursa Sınav Ortaokulu Demirci Kampüsü

Murat Kayrak - Bursa Kavram Ortaokulu

Talha Güneş Türk - Bursa Kavram Ortaokulu

Dilruba Coşkun - Tan Ortaokulu

Küçükler Kategorisi

Bursa Kavram Ortaokulu

3 Mart Azizoğlu Ortaokulu

Bursa Kültür Ortaokulu

Sadettin Türkün Ortaokulu

Bursa Sınav Ortaokulu Demirci Kampüsü

Yıldızlar Bireysel Kategorisi

Yusuf Enes Güler - Bursa Kavram Ortaokulu

Eren Gükalp - Sadettin Türkün Ortaokulu

Murat İlker - Karamehmet Ortaokulu

Mustafa Başar Kat Şahinkaya Ortaokulu

Sarp Türk - Tan Ortaokulu

Yıldızlar Kategorisi

Şahinkaya Ortaokulu

Tan Ortaokulu

Sadettin Türkün Ortaokulu

Özlüce Rasim Özdenören Anadolu İmam Hatip Ortaokulu

Nilüfer Okyanus Ortaokulu

Gençler Bireysel Kategori

Nihan Kömürcü - Bursa Sınav Koleji Demirci Kampüsü

Fatma Betül Özbey - Bursa Meltem Anadolu Lisesi

Ataberk Aydın - Çamlıca Anadolu Lisesi

Osman Sina Demirci - Şahinkaya Anadolu Lisesi

Eşref Ahmet Özer - Final Koleji

Gençler Kategorisi

Şahinkaya Anadolu Lisesi

Final Koleji

Çamlıca Anadolu Lisesi

Bursa Meltem Anadolu Lisesi

Nilüfer İMKB Fen Lisesi

 

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!