Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezinde üçüncü eğitim dönemi başlayacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezinin (BUTGEM) üçüncü eğitim dönemi başlıyor.

Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezinde üçüncü eğitim dönemi başlayacak

BTSO'dan yapılan açıklamaya göre, gençlere bilgi çağına ayak uydurup ileri teknolojiyi kullanarak meslek edinme ve meslek geliştirme fırsatı sunan BUTGEM, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirmeye devam ediyor. 

Her yıl 3 bin gencin eğitim aldığı BUTGEM'den mezun olanların yüzde 95'i ise istihdam ediliyor.

2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk 2 eğitim döneminde düzenlenen 40 eğitim programından 700'ü aşkın kişi mezun oldu. BUTGEM'in üçüncü döneminde ise 21 ayrı eğitim programından 420 kursiyer faydalanacak. 

CNC operatörlüğü, yazılım uzmanlığı, 3B görselleştirme ve 3 DS Max, argon kaynakçılığı, moda tasarımı, modelistlik, otomasyon sistemleri, satış pazarlama ve bilgisayarlı ön musahebe gibi 21 farklı eğitim programı, BUTGEM'in Demirtaş Organize Sanayi Bölgesindeki kompleksinde verilecek.

Uzman eğitmenler tarafından toplamda yaklaşık 9 bin saat verilecek olan eğitimler için başvurular 25 Şubat Pazar günü son bulacak.

Gündüz ve akşam saatlerinde ücretsiz olarak verilecek kurslara başvurular ise BUTGEM binasına şahsen yapılmak zorunda. 

Eğitimlerin büyük çoğunluğuna lise veya dengi okul mezunları başvurabilirken dijital baskı operatörlüğü ve argon kaynakçılığı bölümlerine başvuru için ilkokul mezunu olmak yeterli.

5 Mart'ta tarihinde başlayacak eğitimler hakkında detaylı bilgi www.butgem.org.tr adresinden alınabilir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!