Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Mustafakemalpaşa önce yıkanıyor, sonra ilaçlanıyor

Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının çalışmalarını sürdürürken, Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi, başta okullar, parklar, camiler, duraklar, toplu taşıma araçları ve alanlarını önce yıkıyor, ardından dezenfekte ediyor.

Bursa Mustafakemalpaşa önce yıkanıyor, sonra ilaçlanıyor

Bursa'nın hem mahalle hem de fiziksel olarak en büyük ilçesi olan Mustafakemalpaşa Belediyesi Başkan Mehmet Kanar'ın özel talimatı ile tedbirleri artırarak sürdürüyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yollarda, parklarda yıkama çalışmaları yürütürken, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise virüslere karşı başta okul, hastane ve sağlık merkezleri ile yoğun ve toplu kullanım alanları ile çöp konteynerlerında ilaçlama çalışmasını aralıksız olarak sürdürüyor.

Biz genel, siz kişisel önlemlerinizi alın...

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, öncelikle otobüs durakları, toplu taşıma araçları ve parklarda başlayan temizleme ve ilaçlama çalışmaları hafta sonu ilçede bulunan tüm okullarda devam edeceğini açıkladı.

Başkan Mehmet Kanar, "Hükümetimiz, ilgili bakanlıklarımız bu konudaki etkili çalışmaları sürüyor. Bizler de belediyemiz olarak ilçe halkımızın sağlığı, huzuru için onların en yoğun olarak bulundukları tüm noktaları yıkama ve ilaçlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyoruz. Başta okullar olmak üzere, parklar, Pazar yerleri, duraklar, toplu taşıma araçları, meydanlar, hastane çevresi, aile sağlık merkezleri, çarşı, kahve ve kafeler, belediye binamız, düğün salonları, kurs merkezlerimiz olmak üzere tüm noktalar düzenli olarak ilaçlanıyor ve devam edecek. Biz genel önlemleri, Mustafakemalpaşalı değerli vatandaşlarımızda kişisel hijyen konusunda önlemlerini alırsa bu süreci inşallah birlikte atlatacağız. 'şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!