Bursa Mustafakemalpaşa'da çocuklar keyifli anlar yaşadı

BUSMEK öncülüğünde Mustafakemalpaşa'da ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen sanat ve spor etkinlikleri, ilçede keyifli anlara imzasını attı.

Bursa Mustafakemalpaşa'da çocuklar keyifli anlar yaşadı

BUSMEK ve Uğur Böceği Kültür Merkezi'nde yaz kurslarında eğitim gören öğrencilerin hazırladığı sergi, törenle açıldı. Serginin açılışı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Sergide, Mustafakemalpaşa Belediyesi Uğur Böceği Kültür Merkezi ve BUSMEK kursiyerleri, ´Geldim, Gördüm, Güldüm´ adlı tiyatro oyunuyla izleyenleri de kahkahaya boğdu. Belediye Düğün Salonu´nda sahnelenen oyunu; Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile öğretmenler ve sanatseverler ilgiyle izledi. Eğitmen Zafer Uğur yönetmenliğinde sahneye çıkan 25 kişilik ekip, ´Otobüs´, ´ Spor Programı´ ve ´İzdivaç´ gibi skeçlerden oluşan oyunla ilçelileri kahkahaya doyurdu.

Öte yandan etkinlikler kapsamında ilçede ilk ve ortaokullar arasında gerçekleştirilen satranç turnuvasına da 200 çocuk katıldı. Yaz dönemi boyunca merkezin satranç kurslarına katılan çocuklar, turnuvada ise hünerlerini sergiledi. Müsabakaların ardından ilkokullar arasında birinciliği Enes Eröz kazanırken, Akın Yüksel 2., Halil Kaan Şengül 3. ve Hamdi Eren Özmen 4. oldu. Ortaokullar kategorisinde ise Ozan Ziya Çetinkaya 1., Erdi Eröz 2., Burak Efe 3. ve Emirhan Turhan da 4.'lük ödüllerinin sahibi oldu. Turnuvanın ardından dereceye giren çocuklara İlçe Belediye Başkanı Kurtulan tarafından hediyeleri verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!